reklamı kapat

POPÜLER

Boston Dynamics robot handle

Boston Dynamics ve robot temelli depoların geleceği [Video]

Hazırladığı robotlar ile her zaman dikkat çekmeyi başaran Boston Dynamics, Handle robot modeli üstünde OTTO Motors ile önemli bir gösterim yaptı.

Boston Dynamics, geçtiğimiz yıl Handle adını verdiği depolara özel olarak hazırladığı robot modeli ile gündemde gelmişti. Depolar içerisinde malzeme taşıma görevini üstlenmesi için tasarlanan bu model, daha önce gördüklerimize hiç benzemediği için de ciddi şekilde ses getirmişti. Garip bir görüntüsü bulunan robot, kutuları kafasındaki vakumlu sistemle tutarak belirlenen yerlere taşıyabiliyordu. İki tekerlek üzerinde hareket eden ve dengesini şaşırtıcı derece iyi şekilde kurabilen robotun, çalışırken aşırı gürültü çıkarmıyor olması da dikkatleri üzerine çekmişti. İşte bu robot için yeni bir video yayımlandı. Boston Dynamics bu sefer OTTO Motors ile ortaklık kurarak geleceğin depolarının nasıl olacağını gözler önüne serdi. Yukarıdaki videoda Handle ile OTTO Motors‘un otonom taşıma istasyonu bir arada çalışıyor ve insansız depoların nasıl olacağı konusunda bir ön gösterim gerçekleştiriyor. Depoda konumunu / yönünü çevreye yerleştirilen görsel kodlar, radar sistemi ve kameralar belirleyen teknoloji harikası robotlar, oldukça iyi bir beraberlik kurmuş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Boston Dynamics imzalı robot modelleri inanılmaz gelişmiş durumda

Firma biliyorsunuz robotlarını artık ticari hale getirmek için çalışmalar yapıyor. Spot’u hali hazırda ticari hale getiren Boston Dynamics, Handle’ı da bu konuda geliştiriyor / yetiştiriyor gibi görünüyor.