reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 ve kontrolcüsü için hazırlanan şık konsept [Video]

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ve kontrolcüsü için hazırlanan güzel bir konsept hazırlandı. Model bu şekilde gelir mi dersiniz?

Merak edilen PlayStation 5 en son çıkışta bir Pro modele de sahip olabilir haberiyle gündeme gelmişti. Henüz nasıl görüneceği bilinmeyen konsol, bu konuda bir konsept tasarımla karşımızda. LetsGoDigital ve Concept Creator ortaklığında hazırlanan yukarıda izleyebileceğiniz konsept, modelin tasarımını kesin olarak gözler önüne sermiyor. Sadece sızan patentler üstünden hazırlanan konsept, bu formda güzel görünüyor. Gerçek olmayacak kadar ince olduğu görülen PS5 konsepti, özellikle DualShock kontrolcü ile dikkat çekiyor. PS5 konseptinin kontrolcüsünde bir ekran yer alıyor ve bunun gerçekte de sunulması bekleniyor. Ancak bunun maliyeti çok yükseltecek olması nedeniyle gerçek olmama ihtimali de bulunuyor. Konsept konsol aşağıda görebileceğiniz üzere siyah yanında beyaz renkte de karşımıza çıkıyor. Bu rengin gerçekte de sunulma ihtimali oluyor. Ancak ilk aşamada beyaz rengin sunulması pek de beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için neler biliyoruz?

PS5 bildiğimiz kadarıyla gücünü AMD’nin 3. jenerasyon Zen mimarisi üzerine kurulacak sekiz çekirdekli bir işlemciden alıyor. Grafik tarafında AMD imzalı Radeon Navi ailesini kullanan PlayStation 5, 4K oyunculuğu standart hale getiriyor, 8K seviyesine de çıkış yapabiliyor. Işık efektlerine çağ atlatacak Ray tracing desteği dikkat çeken detayları arasında yer alan konsolun, ses konusunda da ciddi yenilikler getireceği belirtiliyor. Konsolun henüz net değil ancak en az 470 dolara satılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasının esas geleceği tam böyle olacak;