reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android 11

Bugün bazı Android uygulamaları çöküyor; suçlu Google, çözüm var

Bugün Android dünyasında ilginç bir durum yaşanıyor. Birçok uygulamada çökme sorunu görülüyor. Suçlu ise Google. İşte bilinmesi gerekenler;

Google tarafından yapılan Android System WebView güncellemesi nedeniyle bugün birçok Android telefonda uygulamaların çökmeye başladığı aktarılıyor. Çöken uygulamalar arasında Gmail, Google ve Yahoo Mail gibi seçenekler yer alıyor ve Google’ın sorunun farkında olduğu ve çözüm için çalıştığı söyleniyor. Ancak kişiler sorunu isterlerse kendileri çözebiliyor. Burada çözüm direkt olarak Twitter’daki Samsung Destek hesabından gelmiş durumda. Kişilerin telefonlarını sorunsuz hale getirmek adına sistem uygulamaları içerisinden Android System WebView güncellemesini silmesi gerekiyor. Sadece güncellemeyi sildikten sonra telefonu yeniden başlatırsanız sorun ortadan kalkıyor bilgisi veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncelleme: Google dakikalar önce sorunu çözdüklerini aktardı. Kişilerin sorunsuz bir deneyim için  Android System WebView için kısa süre önce çıkan 89.0.4389.105 sürümüne ve aynı zamanda Google Chrome’un son sürümüne geçmesi yeterli oluyor.

Android dünyasında zaman zaman böyle problemler olabiliyor

Ayrıca böyle durumlar iOS dünyasında da hiç olmuyor değil. Firmalar bazen yaptıkları hatalı güncellemeler ya da sunucu tarafındaki değişiklikler ile servislerini / cihazlarını kullanılmaz hale getirebiliyor. Çözüm ise genellikle kısa zaman içerisinde geliyor. Bu tarz durumlarda kişilerin sakin olması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın