reklamı kapat

POPÜLER

Bulut Bilişim Çözümleri Merkezi, HP ve İTÜ ortaklığıyla açıldı

Bilişim teknolojilerinin her alanında varlık gösteren HP, sektöre yatırım yapmaya devam ediyor. Bir ilke imza atan şirket, İstanbul Teknik Üniversitesi ile iş birliği yaparak, İTÜ-HP Bulut Bilişim Çözümleri Merkezi‘ni kullanıma açtı. Intel’in de sponsor olarak katkıda bulunduğu merkez, Ar-Ge faaliyetlerinin yanı sıra bulut bilişim alanında eğitimler ve seminerlere ev sahipliği yapacak.

Merkezde, eğitim faaliyetleri kapsamında Bulut Bilişim’in ne olduğu şirketlere, müşterilere ve iş ortaklarına anlatılacak. Hem İTÜ hocaları hem de HP’den uzmanlar merkezde eğitim verecek. Lisanüstü öğrencileri de merkezin imkanlarından yararlanabilecek. Bilimsel nitelikli ders ve çalışmalarını merkezde sürdürebilecek öğrencilere burs desteği de sağlanacak.

HP, Teknoloji Enstitüsü çatısı altında bir sertifika programını da üniversite bünyesinde yürütüyor. Bulut Bilişim alanındaki uzman personel eksiğini gidermek adına açılacak programa katılanlar, HP uzmanları tarafından verilen dersleri alıp sınavlarda başarılı oldukları takdirde dünya çapında geçerliliği olan HP ExpertOne ATA sertifikası sahibi oluyor. Bu sertifika da sektör içinde iş bulmada katılımcılara büyük destek sağlıyor.

YORUMLAR