reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10 Lite

Bütçe dostu Samsung Galaxy Note 10 Lite ve hakkında tüm bilinenler

Sık sık gündeme gelen bütçe dostu Samsung Galaxy Note 10 Lite, artık net olarak kesinleşti. İlginç cihaz hakkında tüm bilinenler burada;

Advertisement

Galaxy Note 10 ailenin yeni üyesi son çıkan bilgiler ışığında gerçekten SM-N770F kod adlı Galaxy Note 10 Lite olacak. Galaxy Note 10, Galaxy Note 10 Plus ve Galaxy Note 10 Plus 5G yanına dahil edilecek model, Samsung’un nispeten düşük fiyatlı amiral gemileri (Örneğin iPhone 11) karşısındaki kozu olacak. Asya ve Avrupa pazarında satılacak denilen Galaxy Note 10 Lite, bu bağlamda fiyat konusunun çok hassas olduğu Türkiye’ye de gelecek gibi duruyor. İlk başta sadece siyah ve kırmızı renk seçeneklerinin olacağı aktarılan model, şimdilik bunun haricinde “kesin bir detay” taşımıyor. Ancak modelin abileri gibi bir ekran deliğine, S Pen kaleme ve ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacağı düşünülüyor. Burada ultrasonik yerine optik bir sensörün kullanılacağı tahmin edilirken, modelin fiyatı düşük tutmak adına ekran ve kamera konusunda kırpılacağı düşünülüyor. Gücünü Snapdragon 855‘ten alacağı düşünülen telefonun, en düşük 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile geleceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 Lite halen biraz garip görünüyor

Çünkü 2019 Galaxy A serisinde çok güçlü modeller bulunuyor. Örneğin çok yakında amiral gemisi donanımına sahip Galaxy A91 de geliyor. Bu açıdan Galaxy Note 10 Lite’a çok da ihtiyaç bulunmuyor. Buna ek olarak Galaxy S10e’den daha ucuz SM-G770F kod adlı Galaxy S10 Lite modelinin de lanse edilebileceği söyleniyor. Ancak burada kesin bilgiler yok. Bu modelin 2020 başında tanıtılacak Galaxy S11 ailesinin Galaxy S11 Lite modeli olabileceği de iddia ediliyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satışa çıkan Redmi Note 8 için çıkan videolardan