reklamı kapat

POPÜLER

çalınan instagram hesabını geri alma

Çalınan Instagram hesabını geri alma [Nasıl yapılır?]

Instagram hesabını korumak için pek çok önlem bulunuyor. Ancak bu önlemlere rağmen hesabınız çalındıysa, hesabı geri almak için de bir çözüm var.

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması kullanıcılara hesaplarını korumak için yöntemler sunmanın yanı sıra çalınan Instagram hesabını geri alma çözümleri de bulunuyor. Eğer bir şekilde hesabınız hacklendiyse veya çalındıysa ve e-postanız değiştirildiyse uygulama size e-posta gönderiyor. Böyle anlarda başka bir değişim yoksa “bu işlemi geri al” diyerek e-posta adresinizi yeniden platform için geçerli adres haline getirip daha sonra uygulamaya hızla girerek şifrenizi değiştirebilirisiniz. Ancak e-posta adresinin yanı sıra şifreniz de değiştiyse ve olması gereken e-posta adresini kaydedemiyorsanız o zaman izlemeniz gereken adımlar farklılaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android ve iOS için çalınan Instagram hesabını geri alma adımları

Bu noktada işler biraz zorlayıcı olabilir. İlk olarak çalınan hesabınızı Instagram’a bildirmeniz gerekiyor.

Android kullanıcılarının bu aşamada izlemesi gereken adımlar şu şekilde: Öncelikle giriş ekranına girmeniz gerekiyor. Log In ibaresinin altında Giriş yapmak için yardım al seçeneği bulunuyor. Bu adımda kullanıcı adınız, e-posta adresiniz ya da telefon numaranızı girebiliyorsunuz. Hesabınızı bulduktan sonra 3 farklı alternatif beliriyor. E-postanız değiştirildiyse e-posta gönder işe yaramayacaktır. Telefon numaranızı kaydettiyseniz SMS talep edebilir ya da Facebook ile giriş deneyebilirsiniz. Herhangi bir adım uygun değilse çözüm için “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” seçeneğini tercih etmeniz gerekiyor. Bu üç adıma da erişimi olmayanlar için eklenen seçenekte karşınıza çıkan adımları takip etmeniz gerekiyor.

iOS’te ise yine giriş ekranında “Şifremi unuttum” adımına tıkladıktan sonra “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?” adımından sonra hesaba erişmek için link talebinde bulunabilir ve diğer adımları takip edebilirsiniz. Bu adımda her iki işletim sistemi için sadece sizin erişebileceğiniz güvenli bir e-posta adresi girdiğinizden emin olun.

Hesabınız dondurulduysa veya bu adımlar işe yaramıyorsa buradaki formu doldurmanız gerekiyor.

Kimliğinizi kanıtlama

Şikayeti tamamladıktan sonra Instagram’dan gelecek e-postayı bekliyorsunuz. Instagram sizden kimliğini kanıtlamanızı istiyor. Bunun için Instagram’ın size gönderdiği kodu el yazısıyla bir kağıda yazıp elinizde tutarak fotoğrafını çekmeniz gerekiyor. İkinci bir bilgi olarak da e-posta ya da telefon numaranızı vermeli ve hesabınıza girdiğiniz cihazın iPhone ya da Android olup olmadığını belirtmeniz gerekiyor. Bu bilgileri verdikten sonra Instagram bunları kontrol ediyor ve hesabınızı geri almanız için takip etmeniz gereken adımları e-posta olarak gönderiyor.

İlginizi çekebilir

Instagram Ad Etiketlerini kişiselleştirme