reklamı kapat

POPÜLER

Call of Duty: Black Ops II incelemesi

Call-of-Duty-Black-Ops-II-ana
UÇALIM MI?
Elbette olay sadece hikayeden ibaret değil. Eğer bir oyunun üzerinde Call of Duty yazıyorsa multiplayer özelliklerin de son derece çeşitli olacağını biliriz. Black Ops II bu duruma bir istisna oluşturmuyor. Hem bireysel hem de takım olarak son derece eğlenceli maçlar çıkaracaksınız. Bu noktada bir hatırlatma yapmakta fayda var. Eğer aradığınız gerçekçi bir askeri deneyimse Battlefield serisine yönelmenizde fayda var çünkü Black Ops II, genel olarak diğer Call of Duty oyunlarının peşinden gidiyor ve daha pratik bir oynanış sunuyor. Silahınızı hemen seçiyor, çabuk bir şekilde oyuna katılıyor ve mümkün olduğu kadar seri bir şekilde düşmanlarınızı temizlemeye çalışıyorsunuz. Eğer üst üste yenilmeye başlarsanız oyun sizi ayağa kaldırmak için türlü güzellikler yapıyor. Eğer çok üst üste kazanmaya başlarsanız oyun daha da sağlam güzellikler yapmaya başlıyor ve çok güçlü ekipmanlara sahip olmaya başlıyorsunuz. Her şekilde oyunun multiplayer modları daha bir casual ve arcade havasında. Peki, eğlenceli mi? Bağımlılık yapacak derecede hem de.

ZOMBİLER DE BURADA
Black Ops II’nin içeriği burada bitmiyor. Bir de ünlü Zombi modumuz bulunuyor. Bildiğiniz gibi Treyarch geliştirdiği tüm Call of Duty oyunlarına mutlaka bir zombi modu ekler. Önce World at War’da Nazi Zombies moduyla tanışmıştık, ardından ilk Black Ops’taki Zombi modu gelmişti. Treyarch bir yandan da bu modu geliştirmekle uğraşmış ve ortaya kendi hikayesi olan, hani piyasaya tek başına sürseniz yadırganmayacak bir oyun çıkmış. Size tavsiyemiz arkadaşlarınızla bir araya gelmeniz ve bu modun tadını çıkarmanız. Sürekli ve dalga dalga artarak gelen zombilere karşı hayatta kalmaya çalışmak inanılmaz derecede eğlenceli. Çünkü herkesin bir görev üstlenmesi ve birbirinin ardını kollaması gerekiyor; tek tabanca kalırsanız neredeyse şansınız kalmıyor. Bu nedenle alan paylaşımı yapmalı, tüm pencereleri tutmalı ve bir yandan da dağılan yerleri toplamaya çalışmalısınız. Tüm bunları yaparken iletişim halinde olmak büyük önem taşıyor. Bu nedenle maksimum keyif için mutlaka mikrofonlu kulaklı tavsiye ederiz.

DOPDOLU İÇERİK
Call of Duty: Black Ops II markasının ağırlığının altında kalmayan ve tüm özellikleriyle oyuncuyu memnun etmesini bilen bir yapım olmuş. Oyunun artık yaşını göstermeye başlayan grafik motoru dışında eleştiri getirebileceğimiz çok fazla bir yanı yok. Gönül rahatlığıyla alıp başında eğlenceli günler geçirebilirsiniz. Eğer ilk oyunu oynamadıysanız önce orijinal Black Ops’u bitirmenizi tavsiye ederiz ki oyunun hikayesinden maksimum keyfi alabilesiniz.