reklamı kapat

POPÜLER

Timex

Cep telefonuna ihtiyaç duymayan akıllı saat [Video]

Elektronik devlerinin arka arkaya akıllı saatleri piyasaya sürmesine çok alıştık. Genellikle sizi firmanın mobil cihazına bağlı bırakacak olan bu saatler yerine tamamen bağımsız, mobil cihazınızdan ayrı çalışan bir akıllı saat istemez miydiniz?

Tanınan saat firmalarından biri olan Timex, akıllı saat pazarına elektronik şirketlere göz dağı verecek bir saat üreticisi olarak dahil olmaya hazırlanıyor. Ironman serisine eklenecek olan One GPS+ modeli için telekomünikasyon ve akıllı saat devleri AT&T ve Qualcomm’la masaya oturan firma, telefondan bağımsız çalışan ve mesajdan müziğe her işi yapabilen bir saat tasarlamış. 50 metreye kadar suya dayanıklı olan saatler mirasol renkli ekrana sahip. Kablosuz veri ağ sistemiyle çalışan saatle dahili 3G radyo aracılığıyla müzik deneyimi sunan Timex, mesaj ve e-posta yollama özelliği de eklemiş.

Normal bir kullanımda şarjının üç güne kadar dayandığı söylenen Timex, GPS özelliğine de sahip. Tüm bu özellikleri dışında MP3 oynatıcısı bulunan saatler 4 GB dahili hafıza sunuyor. Böylelikle internetsiz ortamlarda da müzik keyfinden mahrum kalmamış oluyorsunuz. Artık hemen hemen her cihazda gördüğümüz fitness takip sistemi ve kalp ritim monitörünü de bünyesinde bulunduran saat, telefona ihtiyaç duymadığını sahip olduğu özelliklerle gösteriyor. AT&T anlaşmasından ötürü şimdilik Türkiye’de mesaj, e-posta gibi özellikleri kullanılamayan saatlerin yurt dışı fiyatı 399,95 dolar.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Cep telefonuna ihtiyaç duymayan akıllı saat [Video]” için 4 cevap

 1. Mustafa dedi ki:

  Özellikler gayet güzel ancak böyle bir ürün, bileğinizde (vücudunuza bir kaç milimetre uzaklıkta) gece uyurken dahi taşıyacağınız bir “cep telefonu – 3G sinyal kutusu” demektir…

 2. Aladdin Keykubat dedi ki:

  Kardeş sen yatarken kolunda saatle uyur musun hiç? Başucuna telefonunu da koymuyor musun ayrıca? Bu polemiğe hiç gerek yok bence. Ürün gayet mantıklı. Özellikle kullanım süresi müthiş.

 3. Fahrettin dedi ki:

  Ironman US kaynaklı bir marka olsa da globalde bu lisansla yarışlar düzenliyor, hedeflediği yarış koşan ve semi-pro kitleyi düşünürsek TR’de kullanılamayacağıyla alakalı uluslararası dolaşım imkanı olmadığını açıklayan bir kaynak göremedim ben?

 4. Fahrettin dedi ki:

  Ironman US kaynaklı bir marka olsa da globalde bu lisansla yarışlar düzenliyor, hedeflediği yarış koşan ve semi-pro kitleyi düşünürsek TR’de kullanılamayacağıyla alakalı uluslararası dolaşım imkanı olmadığını açıklayan bir kaynak göremedim ben?