reklamı kapat

POPÜLER

Amazfit temelli Timex Metropolitan akıllı saat modelleri

Amazfit temelli Timex Metropolitan akıllı saat modelleri

Xiaomi destekli Huami firmasıyla Timex arasındaki ortaklığın meyvesi Metropolitan R ve Metropolitan S akıllı saat modelleri ortaya çıktı.

Saat pazarının önemli firmaları arasında yer alan Timex, Metropolitan R ve Metropolitan S isimli akıllı saat modelleri için Amazfit saatlerin arkasındaki isim Huami ile ortaklık kurmuş durumda. Bu ortaklığın meyvesi olan modellerden sayfada gördüğünüz Amazfit GTR temelli Metropolitan R yuvarlak, Amazfit GTS temelli Metropolitan S ise henüz görmesek de temel aldığı saat gibi kare formda bir tasarıma sahip deniyor. Genel olarak oldukça şık görünen Metropolitan R, 1,2 inç AMOLED ekrana sahip ve iOS yanında Android cihazlarla bağlantı kurabiliyor. 42 mm ve 36 mm kasalarının olduğu aktarılan saatlerden “R takılı versiyon” 12 gün, “S takılı versiyon” ise 14 gün pil ömrüyle beğeni topluyor. Çok yakında satışa çıkacak modellerin fiyatı ise ortak olarak 180 dolar seviyesinde yer alıyor. Yani burada pahalı birer seçenek karşımızda yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Metropolitan R ile gündeme gelen Amazfit GTR için bilinmesi gerekenler şunlar

Saatin 47 mm versiyon 1,39 inç 454×454 piksel, 42 mm model ise 1,2 inç 390×390 pikselAMOLED ekran üzerine kuruluyor. Gorilla Glass 3 ile korunan saat, iOS ve Android cihazlarla Bluetooth 5.0 üzerinden bağlantı kurabiliyor. 50 metre derine indirilebilen akıllı saat Amazfit GTR, her kalemde detaylı aktivite takibi yapabiliyor. Modelin 47 mm versiyonu 410 mAh piliyle normal kullanımda tam 24 gün, 42 mm versiyonu ise 195 mAh piliyle normal kullanımda 12 gün boyunca görev yapıyor. Bu süreler basit saat modunda 74 ve 34 gün gibi inanılmaz sürelere kadar çıkabiliyor. NFC’si bulunan saatin, GPS + ve GLONASS destekleri de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken modellerden Apple Watch Series 5