reklamı kapat

POPÜLER

Çerçeve detaylı; Acer Predator XB3 incelemesi

ÇERÇEVELİ KORUMA

Acer Predator XB3, nispeten ilginç diyebileceğimiz tasarım detaylarına sahip bir model olarak bizi karşılıyor. Çift bacaklı bir standa sahip olan model, çarpraz ve ince bacaklarıyla masada olabildiğince az alanı kapatan bir model oluyor. Kaslı diyebileceğimiz bir arka gövdeye sahip olan cihazı masaya koyduğunuzda ekranı yukarı ve aşağı doğru oynatabiliyorsunuz. En üst konumda ortalama boylara sahip biri için göz hizasına gelen cihaz bazı kullanıcılar için alcak kalabilir. Aşağıya indirmede ise sıkıntı yaşayacağnızı sanmıyoruz. Modelin ekranının aynı zamanda dikey halde kullanılabildiğini de belirtelim. Yazlımcı oyunseverler için bir artı olabilir. Çok ince olmasa da nispete ince çerçevelere sahip model 27 inçlik panele sahip. Ön panelde herhangi bir kontrol alternatifi sunulmamış. Sadece ekranın açık olup olmadığını gösteren LED ışık burada yer alıyor. Kontroller ise ekranın sağ arkasında bulunuyor. Burada açma kapama tuşu dışında üç kontrol tuşu ve navigasyon için de bir joystick yer alıyor. Geçmişteki joystick’li modellerde bazı sıkıntılar yaşamıştık. Ancak XB3’ün arayüzünde kontrollerin nasıl yapılacağı ekranın altında belirtildiği için pek sıkıntı yaşamadığımızı belirtelim. Kontrole gelmişken cihazın kontrol panelinden de biraz bahsedelim. Acer Predator XB3 kullanım modları konusunda zengin sayılabilecek düzeyde. Aksiyon, Yarış ve Spor olmak üzere 3 kategori belirlenmiş. Bunun dışında Eco, Standart Grafikler, Film modları da bulunuyor. Elbette kendi kişisel tercihlerinizi de belirleyebiliyorsunuz. Türkçe dil desteği sunan kontrol paneli, detaylı kontroller sunuyor.

Monitörün altında LED ışıklandırma bulunuyor. Ayarlardan bu ışıkları açabiliyorsunuz. Işıklar yanıp sönme modları konusunda zengin ancak çoğu hızlı değişimler gösteren modlar. O yüzden ağır modellerden seçmedikçe bir süre sonra yorucu oluyor. Işıkların rengini de yine ayarlardan seçebiliyorsunuz.

Tasarımdaki ilginç nokta ise kutudan ayrıca çıkan çerçeveler oluyor. Hiçbir şey dikkatimi dağıtmasın, tamamen oyuna odaklanayım, sağdan soldan ışık yansımasın diyenlerdenseniz, panelin üç tarafını kutudan çıkan çerçevelerle sarabiliyorsunuz. Bizim için biraz fazla daraltıcı olan bu çerçeve detayı ayrıca monitörü ofis ortamında kullananların hoşuna gidebilir diye düşünüyoruz. Oyunu ciddiye alan ve en ufak dikkat dağınıklığına dahi izin vermek istemeyenler de hoşlanabilir. Bağlantı noktalarında bizi bir adet HDMI ve DisplayPort karşılıyor. Beş adet de USB 3.0 yer alıyor.