reklamı kapat

POPÜLER

Chromebook’ta parmak izi ile güvenlik dönemi başlıyor

Donanım olarak daha çok bir PC türünde bir dizüstü bilgisayara benzerlik gösteren ve 2011 yılında hayatımıza giren Chromebook yeni neslinde kullanıcılara parmak izi sensörü ile daha güvenli bir deneyim sunmayı amaçlıyor

Standart bilgisayarlardan farklı olarak Windows veya Mac işletim sistemleri yerine Google Chrome OS kullanan Chromebook’lar gün geçtikçe yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bulut sistemini ve cihazın dahili güvenliğini artırmayı hedefleyen Google önümüzdeki süreçte üretilecek Chromebook’ları parmak izi sensörü ile donatmayı planlıyor. 3. parti uygulamalar ile bu tarz işlemleri yapmak mümkün ancak parmak izi sensörü ile beraber güvenliğin yanı sıra oyunlar ve uygulamarda kimlik doğrulama işlemlerinin de yapılabilmesi hedefleniyor.

Google aynı zamanda geliştiricileri için PIN ile erişim seçeneğini sundu. Tüm bu yeniliklerin firma için tek bir amacı var. Kullanıcıların en hızlı ve kesintisiz şekilde işlemlerini yapabilmesini sağlamak. Yeni nesil Chromebook’ların daha iyi ekran performansı sunması için geliştirilmelerin de yapılacağı gelen haberler arasında.

YORUMLAR