reklamı kapat

POPÜLER

Çift ekranı ve dayanıklılığıyla fark yaratan akıllı saat; Casio Pro Trek WSD F30 incelemesi

Casio WSD-F30

GÜÇ SEMBOLÜ

Piyasadaki çoğu basit tasarıma sahip akıllı saatin aksine WSD-30, analog saatlere benzeyen tasarımıyla dikkat çekiyor. Gövdesinde yer alan tuşlar ve yuvarlak formdaki yapısıyla daha çok bir klasik saat görünümünde olan WSD-30, heybetli tasarımıyla bizden tam not alıyor. Saatin siyah renkli modeli olsa da biz turuncu renkteki modeli inceledik. Bakışların üzerinde olmayı seven biriyseniz turuncu renkteki modeli satın alabilirsiniz. Akıllık saatin sağ yan kısmında üç adet tuş yer alıyor.

Bu tuşlardan en üstte olanı haritalara ulaşmaya, ortadaki tuş güç/uygulamalara arasında geçiş yapmaya, en alttaki tuş ise araçlara ulaşmaya imkan tanıyor. Araçlar demişken saatte pusula, barometre ve altimetre gibi özelliklere bu tuşa basarak ulaşmak mümkün. Bu tuşa basıldığında gün doğumu ve gün batımı vakitlerine ve gelgit grafiğine de kolayca ulaşılabiliyor. Askeri standartlarda sağlamlık sağlayan MIL-STD-810G’ye destek veren akıllı saat zorlu şartların üstesinden gelen bir tasarıma sahip.

Saat 50 metre su altında dahi rahatlıkla çalışmasını sürdürüyor. Şu an kış mevsiminde olduğumuz için bu özelliği test edemesek de bu özelliğin dikkatimizi çektiğini belirtelim. WSD-F20 modeliyle kıyasladığımızda WSD-F30 3,9 mm daha dar ve 0,4 mm daha ince. 83 gram ağırlığındaki saatin arka tarafında paslanmaz çelik malzeme kullanılıyor. Kayışında karbon fiber görünümlü silikon bir malzemenin karşımıza çıktığı saat büyük bir görünüme sahip olsa da koldayken konforlu bir deneyim sunduğunu söyleyelim. Saatin önemli eksiklerinden biri de kalp ritmi sensörünün olmaması. Yüksek fiyata satılan bir akıllı saatte kalp ritmi sensörünün olmaması üzücü bir durum.