reklamı kapat

POPÜLER

Çift ekranı ve dayanıklılığıyla fark yaratan akıllı saat; Casio Pro Trek WSD F30 incelemesi

Casio WSD-F30

WEAR OS desteği

Google’ın akıllı saatler için geliştirdiği wearOS işletim sistemine sahip olan saat, çevrim dışı harita özelliğiyle geliyor. Saat, GPS desteğiyle de özellikle yürüyüş ve doğa gezilerine çıkmayı sevenler için çok iyi bir seçenek. GPS işlevi ve tam renkli harita arasındaki bağlantı mevcut  konumun doğru şekilde görüntülenmesini sağlıyor. Aktivitelerin rotasını görüntüleyebilmek ve belirli noktaları kaydedebilmek de mümkün.
Çeşitli saat arayüzleriyle gelen WSD-F30’da Frontier adı verilen saat arayüzü dikkatimizi çekti. 3D grafik harita, analog kadranın arka planı olarak görüntüleniyor. Ziyaret edilen yerler de renkli olarak işaretleniyor. Saatte yer alan arayüzleri beğenmezseniz pek tabii farklı seçenekleri de mağazadan indirmek mümkün. Monokrom ekrandan renkli ekrana geçiş bilek hareket ettiğinde veya güç tuşuna bir kez basıldığında yapılıyor. Güç tuşuna belli bir süre basılı tutulmasında ise Google Asistan’a ulaşılabiliyor. Saatte mikrofon yer aldığı için sesle komut da verilebiliyor.

Siri servisinde olduğu gibi kullanıcılar Google Asistan sayesinde hava durumu bilgilerine ulaşabiliyor, hatırlatıcı ekleyebiliyor veya koşu başlatabiliyor. Tüm bu işlemlerin Türkçe yapılması gerçekten çok güzel.  iOS ve Android destekli wearOS uygulaması üzerinden hareket dakikası, kardiyo puanı, adım ve kalori gibi bilgilere de Google Fit sayesinde ulaşılabiliyor.  Balıkçılıkla ilgilenenler için Fishbrain, kayakla uğraşanlar için Ski Tracks, yüzme için My Swim Pro, golf sporuyla uğraşanlar için Hole19 Golf GPS ve ata binenler için Equilab uygulamasını saate yükleyebilirsiniz.  Saatte hoparlörler olmadığı için gelen aramalar için akıllı telefonunuzu kullanmanız gerekiyor. Sonuç olarak Casio’nun önümüzdeki yılın başında piyasaya sunmaya hazırladığı yeni akıllı saati WSD-F30, tasarımı, üç farklı kullanım alanı ve açık hava koşulları için tasarlanan özellikleriyle dört dörtlük bir akıllı saat. Özellikle doğayla iç içe olan biriyseniz ve akıllı saat sahibi olmak istiyorsanız Casio WSD-F30’dan daha iyi bir seçenek yok.