reklamı kapat

POPÜLER

Çocuklara özel olarak üretilen Android’li spor otomobil [Video]

Teknoloji geliştikçe oyuncaklar da daha gelişmiş bir hal almaya başladı. Bunun son örneği de Broon‘un çocuklara özel olarak üretilmiş yeni F8 serisi süper otomobiller. Teknik özellikleri ve görünüşüyle üst segment otomobilleri aratmayan bu model, yetişkinleri kıskandıracak bir sürüş keyfi vadediyor.

Bu elektrikli otomobil opsiyonel olarak içerisinde 7 inç’lik  bir Android tablet ile geliyor. Söz konusu tablet ile otomobilin hızı öğrenilebiliyor ve otomobil içerisinde bulunan ses sistemi yönetilerek istenen müzik çalınabiliyor. Uzaktan kumandası sayesinde uzaktan da kontrol edilebilen otomobil, her lastiğinde bulunan süspansiyon ile zorlu koşullarda rahatlıkla kullanılabiliyor. 3 farklı sürüş modu bulunan Broon, hızlı veya yavaş modlarda kullanılabiliyor. Ayrıca otomobil eğimli zeminleri algılayabiliyor ve kaymayı engelleyen tırmanma moduna kendiliğinden geçiş yapabiliyor.
tablet
Güvenlik konusunda da iddialı olan Broon‘da bulunan 6 sensör sayesinde herhangi bir sorun algılandığında otomobil otomatik olarak durduruluyor. Bunun yanı sıra uzaktan kumandanın alanı dışına çıktığında otomatik olarak durabiliyor ya da kumanda eden kişi tarafından tek tuş ile durdurulabiliyor.

Henüz prototip aşamasında olan otomobilin fiyatı seçilen özelliklere bağlı olarak 895 dolar ile 1.000 dolar arasında değişiklik gösteriyor. Genel olarak 5 yaş ve altındaki çocuklar için üretilen otomobilleri 7-8 yaşlarındaki çocukların da kullanabildiği not ediliyor.

VİDEO