reklamı kapat

POPÜLER

Asus ZenBook S

Çok özel bir tasarım detayıyla fark yaratan yeni “Asus ZenBook S” [Video]

Bugün konsept Project Precog ve yeni ZenBook Pro‘yu tanıtan Asus, bu dikkat çeken modeller arasına bir de yeni ZenBook S modelini dahil etti. Özel tasarım detayıyla fark yaratan model, şık bir dizüstü arayanlar için harika duruyor.

Advertisement

Yeni Asus ZenBook S, donanımdan çok tasarımıyla öne çıkıyor. Burada da ilk olarak kullanılan menteşe dikkatleri çekiyor. Şirketin ErgoLift adını verdiği bu menteşe, dizüstünü çok ergonomik hale getiriyor. Biliyorsunuz çoğu kişi dizüstü bilgisayarını masada cihazın klavyesini yukarıya doğru kaldıran bir stant ile kullanıyor. Bu sayede daha kolay yazı yazılabiliyor ve bilekler daha az yoruluyor. İşte ErgoLift bunu yerleşik olarak getiriyor. Görebileceğiniz üzere dizüstünün klavyesini eğimli halen getiren menteşe, gerçekten güzel ve kullanışlı görünüyor. Olabildiğince ince bir gövdesi ve çerçeveleri bulunan ürün, 1 kg ağırlığa sahip. Yani sürekli olarak elde taşınabilecek cihaz, gücünü Intel’in U serisi Core i5 ya da Core i7 işlemcilerinden alıyor. 13,3 inç ekranı 4K ya da Full HD çözünürlükte alınabilen dizüstü, üç adet USB-C portuna sahip.

Asus ZenBook S
Asus ZenBook S
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ZenBook S çok kullanışlı duruyor

Ekran gövde oranı yüzde 85 olan yeni Asus ZenBook S, koyu mavi ve kırmızı olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip. Başlangıç fiyatı 1.200 dolar olan cihaz, 11 Haziran tarihinde yurt dışında satışa çıkıyor.