reklamı kapat

POPÜLER

Continental imzalı akıllı ceket konseptleri

Dünyanın en büyük lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, ısıtmalı ve LED ışıklı akıllı ceket prototiplerini tanıttı. Akıllı ceket modelleri özellikle nakliye, acil servis ve belediye çalışanları düşünülerek geliştirilmiş.

Continental imzalı akıllı ceket modelleri sayesinde LED ışıklı ve opsiyonel ısıtma fonksiyonlu uyarı ceketine sahip bir çalışanlar kazalara karşı korunuyor. Bunun için söz konusu kişi aracından ayrıldığı anda  LED ışıklar otomatik olarak devreye giriyor. Enerji tasarruflu LED ışıklar sayesinde, geleneksel reflektörlerin aksine, ek bir ışık kaynağına da ihtiyaç duyulmuyor. LED ışığın ve entegre ısıtma sisteminin pilleri ise sürücü koltuğuna yerleştirilen bir eşanjör ile endüktif olarak şarj ediliyor. Bu da ceketin her zaman yeteri kadar şarj edilmesi anlamına geliyor. Continental, farklı malzeme katmanları sayesinde giysinin yıkanabildiğine de açıklamalarında yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geleceğin elektrikli nakliye araçlarında, ceket ısıtma sistemi sayesinde, sürücü kabinini ısıtmak için gerekli olan enerji tüketiminin de yüzde 90’a varan oranda azaltılabileceği belirtiliyor. Gelecekte elektriği ileten malzemeler ve kaplanabilir bir polimer bileşen sayesinde, bir milimetre dahi ısıtma kablosuna gerek kalmadan cekette istenilen sıcaklığa ulaşılabileceği açıklanıyor.

İlginizi çekebilir

Kendi havalandırma sistemine sahip yenilikçi kask