reklamı kapat

POPÜLER

Daha saçması ne olabilir; Facebook canlı yayınında “araba öpme yarışması” [Video]

Beklemek hepimizin nefret ettiği ancak yapmaya mecbur kaldığı eylemlerden biri. Facebook üzerinden canlı olarak yayınlanan Kiss the Car isimli yarışma ise uzun bekleyişi yeni bir arabayla ödüllendiriyor. İzleyenlerin ise yarışmacılar adına üzülmesine neden oluyor.


İnternetin günümüzdeki kadar yaygın olmadığı dönemlerde televizyonlar ilginç ve farklı yarışmalara ev sahipliği yapıyordu. O zamanlarda herkesin ilgiyle izlediği yarışmalardan biri de “arabaya dokunma” yarışmalarıydı. Bir grup insan stüdyo ortamında bir arabaya seçtikleri şekilde dokunuyor ve olabildiğince uzun süre bekliyordu. Yorularak pes edenlerin ardından yarışmayı sona kalan kazanıyordu. Böylece yeni bir arabanın sahibi oluyordu. Düşündüğümüzde bizlere nostaljik hisler yaşatan bu yarışma formatı geri döndü. Ancak yarışma bu sefer televizyonda değil, Facebook’ta izleyici çekmeye çalışıyor.

Bu eski yarışma formatı Amerika’nın Austin şehrinde 96.7 KISS FM tarafından gerçekleştiriliyor. Yirmi yarışmacı yepyeni bir Kia Optima‘nın sahibi olmak üzere olabildiğince uzun süre arabayı öpmeye çabalıyor. Evet, bu sefer dokunmak yetmiyor. Yarışmayı kazanabilmek için dudakların araba ile temas halinde olması gerekiyor. FOX 7 Austin‘in Facebook sayfası üzerinden yayınlanan yarışma yarım milyon izleyicinin ilgisini çekmeyi başardı. Öte yandan yarışmacıların yeni bir araba kazanmak adına girdikleri bu zorlu mücadele izleyicilerin onlar adına üzülmesine neden oldu. Şimdiden “Facebook’taki en üzücü video” olarak adlandırılan yarışmaya ait görüntüleri hemen aşağıda bulabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR