reklamı kapat

POPÜLER

Dergi dünyası iPad stratejisini yeniliyor

Dergi satışı yayıncının gelirinin bir kısmını oluşturuyor, gelirin asıl önemli kısmı ise reklamdan geliyor. Tabletlerde reklam satışının artması için de derginin tablette daha çok insana ulaşması gerekiyor.

Sonunda Conde Nastönemli bir adım atarak makul bir tablet abonelik planı ortaya koydu. Artık The New Yorker dergisi aylık 5.99 veya yıllık 59.99 dolardan okunabilecek. Eğer derginin basılı sürümüne hali hazırda aboneyseniz ek bir ücret ödemeksizin iPad sürümünü okuyabileceksiniz. Conde Nast’ın diğer yayınlarının da yakında bu fiyat politikasına geçeceklerini söyleyebiliriz.

The New Yorker’ın yılda 47 sayısı çıktığından yıllık abonelikle yaklaşık 1.25 aylık abonelikle 1.50 dolara dergiyi dijital olarak okuyabiliyoruz. Basılı ve dijital sürümlere ise 6.99 ve 69.99 ile abone olunabiliniyor. Önceden tek sayı 5 dolara satılırken şimdi neredeyse 1/4 daha ucuzladığından dijital abone sayısında kayda değer bir artış olacağı kesin. Basılı sürüme abone olanlara erişim verilmiş olması da dijital okuyucu sayısını artıracak ve The New Yorker daha rahat reklam satışı yapabilecektir.

YORUMLAR