reklamı kapat

POPÜLER

Vivo NEX
Vivo NEX
Vivo NEX

Devrimsel akıllı telefon Vivo NEX için soru işaretlerini ortadan kaldıran detay

12 Haziran tarihli resmi lansmanına çok az kaldığı için gündemden düşmeyen Vivo NEX, bugün yeni bir detay daha kazandı. Bu detay önemli bir kafa karışıklığını ortadan kaldırıyor gibi duruyor.

Vivo NEX kesin olarak üç farklı versiyon halinde geliyor. Geekbench üzerinde göründüğü üzere bu modellerin en iyisi yani amiral gemisi NEX değil NEX S modeli olacak. Testte Snapdragon 845 işlemci ve tam 8 GB RAM‘le görünen telefon, kesin olarak en üstte yer alıyor. NEX ve NEX A’nın ise Snapdragon 710 işlemciyle orta üst seviyede yer alacağı söylenirken, modeller için başka detaylar da var. Örneğin NEX A’nın 6,59 inç ekran ile karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Bu modelin 2316×1080 piksel çözünürlük sunduğu ve 4.000 mAh pil taşıdığı gelen bilgiler arasında. Diğer taraftan normal NEX ise 6,1 inç bir ekran ile geliyor. Bu modelde 20 + 16 megapiksel arka, 24 megapiksel ön kameranın yer aldığı söyleniyor. Peki bu telefonlar niye bu kadar çok merak ediliyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun arkasında devrimsel sayılan bir yapı yer alıyor. Telefonlar çok büyük ihtimalle ortak olarak (Bu sadece en üst modele özel de olabilir) gövdeden çıkan bir ön kamera kullanıyor. Yani ön kameraları yüzünde değil üzerinde yer alan telefonlar, saklanabilir bu kamerayla tamamen çerçevesiz üst kısmı çentiksiz şekilde sunuyor. Bu arada telefonların fiyatı için de korkutan bazı detaylar var. En üst seviyedeki modelin fiyat olarak 1.000 dolara yaklaşabileceği konuşuluyor. Alt versiyonların ise 800 dolar seviyesinde olacağı belirtiliyor.

Vivo NEX

Vivo NEX S’in diğer detayları neler?

Duyduğumuz kadarıyla cihaz tam 6,59 inç OLED ekran ile geliyor. Yüzde 100 ekran gövde oranına yaklaşacağı için elde tutmanın kolay olacağı söylenen telefon, ekrana entegre parmak izi sensörüne de sahip olacak. Gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM’den alan model, 128 GB dahili depolama ile karşımıza çıkıyor. 4.000 mAh kapasitesinde büyük pille tanıtılacak cihaz, çiftli arka kamera sistemiyle geliyor.

İlgili Video

Şirketin bu modellerinde yer alacak ekrana entegre parmak izi teknolojisi