reklamı kapat

POPÜLER

Vivo NEX S

Hayal edilen tamamen çerçevesiz yapıyı gerçek kılacak Vivo NEX ailesinin fiyatları sızdırıldı

12 Haziran tarihinde yani yarın resmi olarak lanse edilecek Vivo NEX ve NEX S, geçtiğimiz gün şirketin resmi sitesinde görünmüştü. Bugün ise modellerin resmi satış fiyatları ortaya çıktı. Fiyatlar beklenenden daha “insaflı” çıktı.

Vivo NEX artık kesin sayıldığı üzere üç farklı versiyon halinde tanıtılacak. Bu açıdan merakla beklenen bir aile oluşturan firma, fiyat konusunda ise bekleyenleri çok fazla üzmeyecek gibi duruyor. Ortaya çıkan son sızıntıya göre üst seviyede yer alan NEX S yaklaşık 700 dolar, altta bulunan NEX ise yaklaşık 600 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Daha önce üst seviye model için 1.000 dolar gibi fiyatların verildiği için yeni sızıntı daha insaflı ve doğru olarak nitelendiriliyor. Telefonların bu fiyatla Çin pazarında büyük satış rakamlarına ulaşabileceği belirtilenler arasında yer alıyor. Elbette global olarak da büyük bir satış beklentisi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo NEX ailesi devrimsel bir yapı üzerine kuruluyor

Hatırlamak adına NEX S gücünü Snapdragon 845 işlemci ve tam 8 GB RAM‘den alıyor. 128 GB dahili depolaması bulunan telefon, 6,59 inç ekranında 2316×1080 piksel çözünürlük sunuyor. 162 x 77 x 7.98mm boyuta ve 3.000 mAh pile sahip olan model, önünde gövdeden çıkan 8 megapiksel kamera, arkada ise 12+5 megapiksel çiftli kamera taşıyor. Ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip cihaz, yüzde 91 ekran gövde oranına ulaşacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Diğer taraftan Vivo NEX ise NEX S ile aynı tasarımını kullanıyor. Farklı olarak gücünü Snapdragon 710 işlemci ve 6 GB RAM‘den alan telefon, yine 128 GB dahili depolama ile elde edilebiliyor. 162 x 77 x 9.8mm boyuta ve 4.000 mAh pile sahip telefon, ekran entegre parmak izi sensörü kullanmıyor. Bunun yerine telefonun arkasında fiziksel bir parmak izi sensörü bulunuyor. NEX S ile aynı kameraları kullandığı belirtilen model, tasarımsal olarak birebir aynı şekilde karşımıza çıkacak gibi duruyor. Bu modelin de 6,59 inç 2316×1080 piksel bir ekranı bulunuyor. En alt seviyede yer alan NEX A‘nın da Snapdragon 710 ile geleceği elimizde olan kısıtlı bilgiler arasından öne çıkıyor.

İlgili Video

Asus’un performans canavarı oyun telefonu