reklamı kapat

POPÜLER

Disney Infinity 3.0 incelemesi

Sonunda “3.0” yazıyor olmasıyla serinin üçüncü oyunu olduğunu belli etse de, Disney Infinity bizler için varlığı ve yokluğu eşit bir isim. Ülkemizde zaten yeterince pahalı bir zevk olan video oyunlarının daha da lüks bir versiyonu olan bu setler, her şeye rağmen zengin içerikleriyle dikkat çekiyor.

Disney Infinity nedir? Disney Infinity; modern zaman futbolcu kartlarıdır, Pokemon tasolarıdır. Klişe bir giriş olacak ama, eğer 90’larda çocuk olduysanız bunları biriktirmenin ne anlama geldiğini zaten biliyorsunuz demektir. Hangimiz Panini futbolcu paketlerini yırtarak açıp parlak bir karta denk gelmenin hayalini kurmadık ki? Hangimiz bütün cips paketlerini yoklayarak içinde taso var mı diye kontrol etmedik? Eğer çocuksanız bu tarz şeyler önemlidir ve işte Disney Infinity, bunun günümüze uyarlanmış halini temsil ediyor.

“Toys to life” video oyun sektörünün en genç türünü oluşturuyor. İlk olarak 2011 yılında Activision tarafında Skylanders ile hayata geçirilen bu tür, ardından Nintendo’nun Amiibo’su ve Disney Infinity ile devam etti. Bu sene Infinity 3.0, Skylanders: Superchargers ve Anki Overdrive ile patlama yaşayan bu tür, iyiden iyiye hayatımıza girmiş durumda.