reklamı kapat

POPÜLER

Disney Infinity 3.0 incelemesi

disney-infinity-3.0-ek-03

KENDİ OYUNCAK DÜNYANIZ

Senaryoların ötesinde ise Toy Box oyunculara tamamen farklı bir dünya sunuyor. Burada kendi hikayelerinizi yazabilir, bölümlerinizi tasarlayabilir ve hatta birbirinden ilginç oyun türleri yaratabilirsiniz. Baktığınız zaman Little Big Planet’i andırdığını söylemek yanlış olmayacaktır. Buradaki editör sayesinde platformdan yarışa kadar pek çok farklı türde içerik oluşturma şansınız bulunuyor.

Aynı zamanda kendi yarattığınız bölümleri insanlarla paylaşabilir, diğerlerinin paylaştıklarını oynayabilirsiniz. Yani aslında hiçbir play sete sahip olmasanız dahi oyunda yapılabilecek pek çok şey bulunuyor.

Pek sanmıyoruz ama, eğer Infinity 1.0 veya 2.0’a sahipseniz, oradaki figür tahtanızı ve karakterlerinizi de bu oyunda kullanabilirsiniz. Böylelikle oldukça pahalı olan başlangıç setinin maliyetinden de kurtulmuş olursunuz. Bu arada figürlerin fiziksel yapılarından da biraz bahsetmek gerekirse, bu noktada hayal kırıklığına uğradığımızı söylememiz gerekli. Bir yandan da koleksiyon değeri taşıdığını belirterek satılan bu figürlerin daha işlevsel olmasını beklerdik. Diğer oyunların figürlerinde hareket kabiliyetleri de görmeye başlamışken, bu kadar yalın ve sabit figürler pek olmamış sanki.

KENDİSİNİ ŞIMARTMAYI SEVENLERE

Disney Infinity 3.0, karakteri gereği çocukları hedefleyen bir ürün. Koleksiyon alışkanlığına kavuşmaları ve Star Wars gibi evrenlerle tanışmaları için de oldukça güzel bir yol. Ancak aynı zamanda pahalı bir yol olduğunu da görmezden gelemeyiz. Tek başına başlangıç seti dahi herkesin ulaşamayacağı bir rakama satılırken, tek tek tüm karakterleri satın almak işi daha da çetrefilli bir hale getiriyor. Ancak eğer figür biriktirmek gibi lüks bir hobiyi karşılayabilecek bütçeye sahipseniz, Disney Infinity 3.0 bu anlamda sizi mutlu edecektir.

YORUMLAR