reklamı kapat

POPÜLER

Disney şimdi de Netflix’i satın alma hazırlığında

Dünya devi Disney son zamanlarda birçok firmayı satın alacağına dair iddialarla gündeme geliyor. Son olarak Disney’in Netflix‘i bünyesine katmakla ilgilendiği iddia edildi.

Birçok büyük şirkete ev sahipliği yapan Disney daha da büyümeyi planlıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta firmanın Twitter‘ı satın almayı planladığı iddia edilmişti. Şimdi benzer bir haber Netflix ile yeniden gündeme geldi.

Digital Trends’in haberine göre Disney dünya genelinde hizmete başlayan seç – izle mecrası Netflix’i almayı planlıyor. İki firma şimdiye kadar Marvel Sinematik Evreni dolayısıyla yakın ilişki içindeydi. Marvel ile Netflix‘in ortaklığında üç dizi izleyicilerle buluştu ve büyük beğeni topladı. Üç yeni projenin de plan süreci devam ediyor. Yakın zamanda Iron Fist, The Punisher ve The Defenders gibi yapımlar ekrana gelecek. Şimdi iki firma arasındaki iş birliği farklı bir boyuta taşınabilir.

Tabii bu tarz bir birleşmenin hem artıları hem de eksileri bulunuyor. Disney’in ünlü online platformu satın alması, Netflix’in orijinal yapım üretimini kolaylaştırır. Stüdyo tarafından çekilen ünlü film ve dizilerin ilk olarak Netflix’te yer almasını da garantiler. Ancak Walt Disney Corporation’ın aynı zamanda bir başka seç – izle mecrası olan Hulu’nun %30’una sahip olması iddianın gerçekliğinin sorgulanmasına neden oluyor. Tüm bunlara rağmen ortaya atılan iddia Netflix’in borsadaki değerinin yükselmesine neden oldu.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Disney şimdi de Netflix’i satın alma hazırlığında” için bir cevap

  1. selim dedi ki:

    Disney Netflix’i satın alırsa, bir güzelim işe daha elveda demek zorunda kalırız. Netflix’i başarıya ulaştıran etkenlerin/stratejinin hiçbiri Disney’de yok ki!