reklamı kapat

POPÜLER

Marvel Sinematik Evreni Disney+

Marvel Sinematik Evreni ile ilgili kritik karar

Marvel Studios başkanı Kevin Feige, Marvel Sinematik Evreni ve Disney+ ilişkisiyle ilgili önemli bir açıklamaya imza attı.

Hayranlar uzun zamandır Marvel dizilerindeki karakterlerin sinematik evrende de yer almasını istiyordu. Netflix dizilerinin de dahil olduğu yapımlar ise doğrudan sinematik evrenle bağlantılı olmasa bile sinematik evrene küçük göndermeler gerçekleştiriyordu. Kevin Feige, Disney+ ile beraberse yeni bir dönemin kapılarının aralanacağını müjdeledi. Disney’in çevrim içi servisinde yayınlanacak dizilerin doğrudan sinematik evrenle bağlantılı olacağını açıklayan Feige, “Evrenin geçmişi, geleceği ve şimdiki hali ile tamamen iç içe olacak yapımlar.” diyor. Bu dizilerin Marvel’ın TV departmanının değil Studios departmanının yani filmleri üstlenen bölümün yapımları olacağı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hangi diziler gelecek?

Bu “Geçmiş, günümüz ve gelecekle iç içe” açıklaması akıllara ilk olarak Loki dizisini getiriyor. Disney’in yapım sürecine en yakın dizilerinden birinde başrolü filmlerde de yer alan Tom Hiddleston’ın üstleneceği zaten açıklanmıştı. Diziyle ilgili yapılan son açıklamalar ise Loki’nin tarih boyunca olaylara nasıl müdahale olduğuna ilişkin bir konu üzerine durulduğu yönündeydi. Bu da bizi sinematik evrenin farklı zaman dilimlerine götürebilir. Sinematik evrenle doğrudan ilişki ise diziye duyulan merakı zaten artıran bir unsur oluyor.

Tabii Disney+ için aynı zamanda The Vision and Scarlet Witch ve Winter Soldier and Falcon dizilerinin de yapım aşamasında olduğunu kaydedelim.

Disney’in çevrim içi platformuna duyulan ilgili artırmak için böyle bir karar alması ise en mantıklı hamlelerden biri. Sinematik evrenle doğrudan kurulan bağlantı aynı zamanda sevilen oyuncuları da birkaç bölüm dahi olsa dizide görme ihtimalimizi artırıyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame fragmanı