reklamı kapat

POPÜLER

Marvel

Disney+’taki yeni Marvel dizilerinin asıl önemi

Marvel stüdyoları önümüzdeki yıllarda Disney+ platformunda yayınlanacak farklı dizi projeleriyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Peki bu dizilerin asıl önemi ne?

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda Marvel içinde önemli bir değişiklik yaşandı. Normalde sadece sinema projeleriyle ilgilenen Kevin Feige, Marvel’ın başına getirildi. Bu hamleyle birlikte şirket içinde ciddi bir değişiklik yaşanmış oldu. Normalde Marvel TV ve sinema departmanları aynı marka için çalışıyordu ancak birbirleri arasında bir rekabet durumu söz konusuydu. Kendilerine ait karakterleri diğer departmana ödünç vermek istemiyorlardı. Bu durum da dizilerdeki kahramanların beyaz perdeye taşınmasına engel oluyordu. Markanın başına Kevin Feige’nin getirilmesiyle birlikte geliştirilecek tüm projeler için önemli bir birlik sağlanmış oldu. Artık sinemada seyrettiğimiz kahramanların kendi dizileri olacak. Televizyon sayesinde tanıştığımız karakterleri beyaz perdede de görebileceğiz. Kevin Feige bu konuyla ilgili yaptığı açıklamayla heyecanlandırdı.

Marvel dizilerinde yeni dönem

“Avengers Endgame sonrasında ‘Bundan sonra ne yapabiliriz?’ diye düşünüyorduk. Disney+ platformunun varlığı bizlere çoktan tanıyıp sevdiğiniz karakterleri daha derinlemesine bir şekilde ele alma fırsatı verdi. Bu bizim daha önce yapma fırsatı bulamadığımız farklı bir sinematik macera sunacak. Bunlardan bazılarını çekmeye çoktan başladık. Bunun üstüne Marvel dizileri ilk defa sinematik evrene doğrudan bağlanacak. Marvel Sinematik Evreni’nin bağlantıları evinizdeki televizyonunuzda da varlığını sürdürmeye devam edecek. Filmlere bağlanacak, filmler de dizileri etkileyecek. Marvel Sinematik Evreni’ni bu denli genişletecek olmak heyecan verici.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan sonra sinemada gördüğümüz karakterleri Disney+ dizilerinde göreceğimiz gibi, hikayesi televizyonda başlayanların sinemaya taşınması da mümkün olacak. Bu birlik MCU’nun geleceğini şekillendirecek.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home görsel efektleri