reklamı kapat

POPÜLER

disney fox

Marvel Sinematik Evreni’nin geleceği tehlikede; Disney ve Fox anlaşmasına beklenmedik müdahale

Marvel Sinematik Evreni, bazı karakterlerin yokluğunu çekiyor. Deadpool, X-Men gibi kahramanların lisans hakkının Fox’ta olması, Disney’in işini zorlaştırıyordu. Fox’u satın alacağını açıklayan Disney’in önündeki ilk engelse belirdi.

Geçtiğimiz aralık ayında Disney’in Fox’u 52,4 milyar dolara alacağını müjdelemesiyle beraber Marvel hayranlarını da bir heyecan kaplamıştı. Çünkü Marvel Sinematik Evreni’nin en önemli hikayeleri bazı karakterlerin yokluğuyla beyaz perdeye yansıtılıyordu. Ayrıca adam akıllı bir Fantastic Four filmini hepimiz hak ediyoruz… Disney’in yolunu tıkayan bu lisans, firmanın Fox’u bünyesine katmasıyla son bulacaktı. O zamandan beri iki firma da anlaşmanın onaylanmasını bekliyordu. Ancak olmaması gereken bir şey oldu ve araya Comcast girdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha yüksek teklif

CNBC‘nin haberine göre ise Comcast şirketi satın almak için 60 milyar dolarlık nakit alım teklifinde bulunmaya hazırlanıyor. Amerika hükümetinin AT&T’nin Time Warner satın alımını onaylamasını bekleyen Comcast de kendi hamlesini yapacak. Bu da Marvel Sinematik Evreni’nin geleceğini tehlikeye atıyor. Avengers: Infinity War‘un ardından hayranlar şimdiden Fox lisanslı karakterlerin geleceği filmlerin hayalini kurmaya başladı bile. Fox’un yönetim kurulu eş başkanı Lachlan Murdoch, şirketin Disney ile ilerlemeyi planladığını açıkladı. Ancak yeni bir teklifin neler getireceğini elbette kestirmek kolay değil. Kısacası Marvel Sinematik Evreni’ne dair tüm hayaller bir anda suya düşebilir…