reklamı kapat

POPÜLER

Dizüstü bilgisayar deneyimi sunan 2K ekranlı tablet; Lenovo Tab P11 incelemesi

Lenovo Tab P11

LENOVO TAB P11 TASARIM

Lenovo Tab P11 ile ilk buluşmamızda bizi zengin kutu içeriği etkiledi. Tabletin kutu içeriğinden klavye, Precision 2 kalem ve arka kapak çıkıyor. Tableti satın almayı düşünen kullanıcılar böylece ekstradan bir ücret ödemeden tüm bu aksesuarlara ücretsiz sahip olabiliyor. Tabletin kullanıcılara böyle bir zengin içerikle sunulması gerçekten önemli bir durum. Tabletle uyumlu olan klavenin malzeme kalitesi ise görülmeye değer.

Dış kısmında kumaş malzemeyle kaplı olan klavye piyasadaki çoğu klavyeden çok daha şık bir tasarıma sahip.. Klavyede kullanılan kumaş malzeme tablete ayrı bir hava katıyor. Bu malzeme aynı zamanda tabletin arkasını korumak için kullanılan arka kapakta da kullanılıyor. Klavyeye dönecek olursak klavyenin sunduğu deneyim kısa bir süre önce incelediğimiz Lenovo Yoga Slim 7i Pro ile benzerlik gösteriyor. Konforlu bir yazı deneyimi sunan klavye Türkçe desteğine sahip. Klavyede hoşumuza giden detaylardan biri de klavyenin touchpad’e destek vermesi oldu. Klavyedeki touchpad sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Klavyede arka aydınlatma özelliği ise ne yazık ki mevcut değil. Tabletle kullanılan arka kapak tableti hem darbelere karşı koruyor hem de tabletin masada belli bir açıda durmasına imkan sağlıyor. Tabletin tasarımına dönecek olursak tabletin gövdesinde metal malzeme kullanılıyor. Bu sayede hem şık hem de dayanıklı olan Tab P11’in sol tarafında klavye bağlantı noktası, sağ tarafında ise ses tuşları yer alıyor.

Sağ tarafta aynı zamanda microSD kart girişi de mevcut. Üst tarafta hoparlör ızgaraları ve güç tuşu karşımıza çıkıyor. Alt taraftada da hoparlör ızgaraları ve USB-C bağlantı noktası bulunuyor. Tablette dörtlü bir ses sistemi kullanılıyor. Dolby Atmos desteği sunan bu hoparlörler kullanıcıların beklentilerini karşılayacak düzeyde ses performansı sergiliyor. Kutu içeriğinden çıkan Precision 2 de ince düşünülmüş bir silikon kılıfla ve kalemi koymak için bir aparatla geliyor. Çizim yapmayı seviyorsanız 4.096 basınç seviyesi sunan bu kalem başarılı çalışıyor.