reklamı kapat

POPÜLER

Dizüstü bilgisayar deneyimi sunan 2K ekranlı tablet; Lenovo Tab P11 incelemesi

Lenovo

LENOVO TAB P11 PERFORMANS

Tabletin kalbinde Qualcomm imzalı Snapdragon 662 işlemcisi bulunuyor. Orta segmente konumlanan bu işlemci amiral gemisi cihazlardaki bir performansa sahip olmasa da günlük kullanım için yeterli performans sunuyor. Biz inceleme yazısını Lenovo Tab P11’de hazırladık. Office uygulamalarını kullandığımız cihazda fotoğraf düzenleme uygulamalarından da yararlandık.

Tablette performansla ilgili bir sıkıntı yaşamadığımızı belirtmek istiyoruz. Tablet günlük kullanım haricinde oyun oynamak için de ideal. Çoğu oyunu çalıştıran tablette Asphalt 9 ve Call of Duty: Mobile oynadık. Tablette orta düzey ayarlarda oynadığımız oyunlar akıcı bir şekilde çalıştı. Tablet Geekbench 5’in tek çekirdek performansından 316, çok çekirdek performansından 1.415 puan aldı.

Tabletin kayıt üzerinde aldığı puanlara da bakıldığında Tab P11’in orta segmente konumlandığını söyleyebiliriz. Tablette başarılı bulduğumuz özelliklerden biri de ekran tarafı oldu. Yoga Slim 7i Pro’da da başarılı bir ekranla karşı karşıya kalmıştık. Tab P11’de de 2K çözünürlüklü parlak bir ekran kullanılıyor. Kaliteli bu ekranda Netflix veya farklı platformlardaki içerikleri izlemek keyifli hale geliyor. TÜV Rheinland düşük mavi ışık sertifikalı olan bu ekran gözleri de koruyor. 400 nit parlaklığa ulaşabilen bu ekran güneş ışığı altında yüksek görülebilirlik sunuyor. Tableti satın almayı düşünenlerin merak ettiği bir nokta da pil ömrü. Cihazı bir kez yüzde 100 şarj ettikten sonra tableti aktif olarak kullandık ve pili 1.5 günün sonunda bitti. Bu da tabletin bir gün boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Sonuca gelecek olursak Lenovo Tab P11 öncelikle zengin kutu içeriğiyle öne çıkan bir tablet. Kutu içeriğinden klavye ve kalemin çıktığı tabletin sunduğu malzeme kalitesi bizi etkilemeyi başardı. Özellikle kumaş kaplı klavyeli kılıf tablete hoş bir detay katıyor. 2K ekranın da çoğu kullanıcı tarafından beğeniyle karşılanacağını söylemek mümkün. Şu sıralar Android’li bir tablet satın almayı düşünüyor ve tablette dizüstü bilgisayar deneyimi yaşamak istiyorsanız Lenovo Tab P11’i tercih edebilirsiniz.