reklamı kapat

POPÜLER

DJI Smart Controller
DJI Smart Controller
DJI Smart Controller
DJI Smart Controller

DJI’ın dahili ekranlı yeni akıllı kumandasıyla tanışın [Video]

DJI, Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom drone’larıyla uyumlu yeni kumandasını tanıttı. DJI Smart Controller olarak adlandırılan kumanda bünyesinde barındırdığı dahili ekranla fark yaratıyor.

Full HD çözünürlüklü 5,5 inçlik ekranla gelen kumanda telefonlara ihtiyaç duymadan drone’larını kolayca kontrol etmeye imkan tanıyor. Android desteğiyle gelen kumanda güneş ışığında dahi yüksek görülebilirlik sunuyor. Ultra parlak bir ekrana sahip olan kumandanın ekran parlaklığı 1.000 cd/m2.  OcuSync 2.0 Full-HD video iletim teknolojisiyle donatılmış olan DJI Smart Controller, 2.4 GHz ile 5.8 GHz arasında otomatik geçişi destekliyor. Cihaz, 8 kilometreye kadar mesafelerde güvenilir uzun menzilli iletim sağlıyor. DJI Smart Controller, çalıştırıldığı andan itibaren drone’a bağlanıyor, böylece hızlı bir şekilde ayrılabiliyor. Ayrılabilir kontrol çubukları ile entegre bir tasarıma sahip olan DJI Smart Controller, taşımabilir bir tasarıma sahip. Cihaz, -20 derece ile 40 derece sıcaklıklarda kararlı bir şekilde çalışabiliyor.  Çekilen görüntüleri yeni Go Share işlevini ve DJI Go 4 uygulamasını kullanarak akıllı telefonlara aktarmak da mümkün.

DJI Smart Controller’ın kişiselleştirilmiş Android sistemini bünyesinde barındırdığı belirtelim. Cihazda Facebook, Instagram ve Twitter gibi uygulamalar da yer alıyor.  Cihaz üçüncü parti uygulamalara destek veriyor. DJI Smart Controller, canlı yayınlama gibi genişletilmiş seçenekler için dahili bir mikrofon ve hoparlör ile birlikte geliyor. Ayrıca, H.264 ve H.265 ile 4K 60fps hızında HDMI bağlantı noktası üzerinden video oynatabiliyor. 5.000 mAh kapasiteli pille gelen cihaz tam dolu pille 2,5 saate varan bir kullanım deneyimi vadediyor. Cihazdaki pilin hızlı bir şekilde şarj edilebileceğini söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Smart Controller’ın yurt dışı fiyatı ne kadar?

Yurt dışında satışa sunulan ve yakında Türkiye’de de satışa sunulmasını beklediğimiz Smart Controller’ın yurt dışı fiyatı ise 649 dolar.

İlgili video

DJI Smart Controller tanıtım videosu