reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Doctor Strange filminin gizli kalan Avengers Infinity War bağlantısı

Avengers Infinity War‘un vizyona girmesi üzerinden bir ay geçti fakat hala bu filmi devam ediyoruz. Ancak bu sefer ufak bir farklılık söz konusu. Dikkatli bir hayran Doctor Strange filmiyle Avengers Infinity War arasında sandığımızdan çok daha net bir bağlantı olduğunu keşfetti. Bu yaklaşım filmde yaşanan her şeye bakış açımızı değiştirecek cinsten.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Infinity War ve Doctor Strange filmlerine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Kısaca hatırlatmak gerekirse Doctor Strange filminin sonunda Ancient One‘ın veda ettiği bir sahne yer alıyordu. Burada şimdiye kadar akıl hocası olarak üstlendiğimiz bu karakterin son sözlerine şahit oluyorduk. Burada “Zamanın içine bakıp tam olarak bu anı görerek yıllarımı harcadım. Fakat daha ilerisini göremiyorum. Şimdiye kadar sayısız korkunç geleceğin yaşanmasına engel oldum. Birinin ardından hep diğeri geldi. Senin geleceğini ise hiç göremedim. Sadece ihtimallere göz atabildim. Bazen herkesin iyiliği için kuralları yıkmak gerekir.” sözlerini sarf ediyordu. Filmin çıktığı dönemde herkes bu sözlerin Ancient One’ın kendi hareketlerini aklama çabası olduğunu düşünmüştü. Reddit kullanıcısı RayKinStL ise farklı düşünüyor. Ancient One’ın Doctor Strange’i Thanos’a karşı üstü kapalı şekilde uyardığını ifade ediyor. Gerçekten son cümleye baktığınızda Avengers Infinity War ile direkt bir bağlantı görmek mümkün. Doctor Strange de Tony Stark‘ın hayatta kalabilmesi için en temel ilkesinden vazgeçip Zaman Taşı’nı Thanos’a teslim etmek zorunda kalmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bu gibi detaylardan anlıyoruz ki Marvel Sinematik Evreni bizim sandığımızdan çok daha fazla detaya ev sahipliği yapıyor olabilir.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War fragmanı