reklamı kapat

POPÜLER

Doctor Who’nun kardeş dizisi: Class

19 Ekim 2016

BBC‘nin Guinness Rekorlar Kitabı’na giren dizisi Doctor Who‘ya kardeş bir dizi geliyor. Lise öğrencilerinin maceralarını ekrana taşıyan yapımdan ilk fotoğraflar izleyicilerle paylaşıldı. Dizinin ilk iki bölümü bu hafta sonu ekrana gelecek.

Şimdiye kadar Doctor Who ile aynı evrende geçen birçok yapım izleme fırsatımız olmuştu. Bunlar arasında Torchwood ve The Sarah Jane Adventures‘ı saymak mümkün. Şimdi Class ile birlikte bu liste daha da uzayacak. Coal Lisesi‘nde geçen dizinin baş yazarlığını Patrick Ness üstleniyor. Ness şimdiye kadar kaleme aldığı Doctor Who kitaplarıyla da tanınıyor.

Doctor Who hayranlarının merakla beklediği bu yapında Greg Austin, Fady Elsayed, Sophie Hopkins, Vivian Oparah ve Katherine Kelly gibi isimler rol alıyor. Burada daha en başından beri Doctor Who evreninde gizemli bir yere sahip olan Coal Lisesi öğrencilerinin mücadelesini izliyoruz. Yapım, Doktor dünyada olmadığı zaman uzaydan gelen tehlikelerle nasıl mücadele edilebileceğine odaklanıyor. Üstelik dizinin ilk bölümünde 12. Doktor‘a hayat veren Peter Capaldi de yer alıyor. Class ile birlikte Whovianlar, Doctor Who’nun olmadığı zamanlarda da maceradan uzak kalmayacak.

Dizi başlangıcı arka arkaya yayınlanacak iki bölümle yapacak. For Tonight We Might Die ve The Coach With The Dragon Tattoo isimli bölümler 22 Ekim Cumartesi günü BBC’de ekrana gelecek. İlk iki bölümden paylaşılan fotoğrafları haberin başlangıcındaki galeride bulabilirsiniz.

YORUMLAR