reklamı kapat

POPÜLER

Audi_A7

Dünyanın en iyi lüks otomobili belli oldu

Otomobil tutukunu birisiyseniz paylaşacağımız haber ilginizi çekecek. Dünyanın en iyi lüks otomobili açıklandı. Audi A7 Sportback Dünyada Yılın Otomobili (World Cars) Ödülleri’nde, en iyi lüks otomobil kategorisinde yılın otomobili oldu.

Dünya genelinde 24 ülkeden 86 otomobil gazetecisi tarafından verilen World Car Awards (Dünyada Yılın Otomobili Ödülleri) New York Otomobil Fuarı’nda sahiplerini buldu. Audi A7 Sportback, Lüks kategorisinde Dünyada Yılın Otomobili seçildi. Şirket geçen yıl da Audi A8 ile bu ödüle layık görülmüştü.

Bir coupe’nin dinamik tasarımını, bir sedanın geniş iç hacmini ve bir Avant’ın işlevselliğini buluşturan A7 Sportback, modern çağın en iyi Grand Tourismo modellerinden biri olarak gösteriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi daha önceden de ödülün sahibi olmuştu

Şirket, Dünyada Yılın Otomobili (World Car) Ödülleri’nde en başarılı markalar arasında yer alıyor. 2005 yılında A6’nın Dünyada Yılın Otomobili seçildiği ödüllerde, 2007’de Audi RS4 yılın performans otomobili, Audi TT ise yılın en iyi tasarımı ödülünü, 2008 yılında da R8 en iyi performans ve en iyi tasarım ödülünü kazanmıştı. R8 V10 2010’da yine en iyi performans ödülü alırken, 2014’te A3 Dünyada Yılın Otomobili Ödülü’nü tekrar şirkete getirdi. R8 2016 yılında en iyi performans ödülünü ikinci kez alırken, 2018’de A8 ise en iyi lüks otomobil ödülünü kazandı.

İlginizi çekebilir

e-tron SUV’den nefes kesen “85 derecelik eğimde” gövde gösterisi