reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce Dawn "Inspired by Music"

Dünyanın en sessizlerinden birisi müzik ruhuyla buluştu; Rolls-Royce Dawn “Inspired by Music” [Video]

Concorso D’Eleganza Villa d’Este etkinliğinde sergilenmek üzere keyifli bir ortaklığın sonucu olarak doğan Rolls-Royce Dawn “Inspired by Music”, müzik ile otomobilin bir araya gelişini farklı bir yol üzerinden sergiliyor.

Şu sıralar, tarihinin ilk dünyanınsa en lüks SUV modeli Cullinan ile gündemde olan Rolls-Royce, hafta sonu itibarıyla ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan Concorso D’Eleganza Villa d’Este etkinliğini de boş geçmedi. BMW grubu dahilinde katılım sağlanan organizasyona Dawn merkezli özel versiyonunu karşımıza çıkartan marka, “Inspired by Music” adını verdiği projede keyifli bir birliktelik ortaya koyuyor. Fabrikasından dünyanın en sessiz motoruna sahip Phantom‘u çıkartmış bir marka olarak bu kez işin içerisine notaları ekleyen Rolls-Royce, bu ikilinin bir araya gelerek sahneye çıktığında tıpkı asfaltta olduğu gibi iyi bir iş çıkartacağını da keyifli bir şekilde kanıtlıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Felsefenin ikinci üyesi

Her Rolls-Royce’un doğduğu ve test aşamalarından geçtiği Goodwood’daki tesislerde geliştirilen “Inspired by Music” projesi için, marka mühendislerinin ses odasında ekstra zaman geçirmesi gerekmiş. Müzik aletlerinin çıkarttığı doğal sesler ile mekanik ve elektriksel tonların bir arada harmanlanabilmesi için yüksek hassasiyetli mikrofonlardan faydalanan ekip; camlar, silecekler, motor, açılır tavan ve Spirit of Ecstasy‘nin hareketleri anında çıkarttıkları sesi bir araya getiriyor. 2018 yılında tanıtımı gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören Wraith “Inspired by Music” projesinin ardından ikinci üye olarak karşımıza çıkan Dawn versiyonunun içerisindeki ses sisteminin kalitesi de adının hakkını verecek nitelikte. Kaputunun altında 6,6 litrelik twinturbo V12 motorun kullanıldığı model şüphesiz katılımcıların akıllarında yer edinecek. İlgili videoya haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.