reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın her yerinde internet için: Iridium Go [Video]

Gün içerisinde yarım saat dahi internete erişemeyince yaşanan “kesin şu anda çok önemli şeyler oluyor ve ben göremiyorum” hissinin bir beden büyüğünü, şehir dışında veya kapsama alanı dışında bir bölgede bulunduğumuzda da yaşayabiliyoruz. İşte tam olarak bu sorunun çözümü için, kablosuz iletişim teknolojilerine yönelik ürünleriyle bilinen Iridium, dünyanın neresinde olursa olsun internet erişimi sağlayabilen uydu destekli kablosuz hotspot Iridium Go‘yu tanıttı.


Iridium Go ile 30 metre mesafe içindeki Wi-Fi destekli beş farklı cihaz aynı anda internete bağlanabiliyor. Hotspot’un yetenekleri arasında telefon görüşmesi, sms gönderimi ve alımı, GPS takibi ve SOS imdat alarmı gibi farklı özellikler bulunuyor. Go’nun en önemli özelliklerinden biri de kendisine özel akıllı telefon uygulamasına sahip olması. Android ve iOS destekli uygulama aracılığıyla cihazın tüm ayarları yapılabiliyor, pil seviyesi izlenebiliyor ve yukarıda belirttiğimiz tüm özelliklere erişim, bu uygulama aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Cihaz zorlu doğa koşullarında kullanım amacıyla suya, toza ve darbeye dayanıklı olarak tasarlanmış. Go’nun pil gücüne ilişkin tanıtım sayfasında yer alan teknik detaylarında paylaşılmış bir bilgi bulunmuyor ancak firma yetkilileri ile yaptığımız görüşme sonucunda 7 saat konuşma ve 30 saat bekleme süresine sahip olduğunu öğrendik.

Iridium, uydu destekli hotspot Go’yu bu yılın ilk yarısında piyasa sunmayı amaçlıyor. Henüz net bir fiyat telaffuz edilmemekle beraber bu alandaki ürünleri yakından takip eden uzmanlara göre 800 doların altında bir etikete sahip olması bekleniyor.

VİDEO

YORUMLAR