reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk Android’li cep sineması; Anker Nebula Capsule II incelemesi

Anker Nebula Capsule II

ANKER NEBULA CAPSULE II PERFORMANS

Bir önceki modelde 854 x 480 piksel çözünürlük tercihinde bulunan Anker, yeni modelde HD çözünürlüğe geçiyor. 1.280 x 720 piksel çözünürlük değeri sunan projektör selefine kıyasla daha iyi görüntü kalitesi sunuyor. Netflix ve YouTube’dan izlediğimiz içeriklerde bu kalite artışını hissettik.

İlk model 100 lümenlik bir parlaklık sunarken ikinci model 200 lümen parlaklık vadediyor. Artan parlaklık değeri sayesinde gün ışığında daha parlak görüntüler elde edilebiliyor.  Yalnız yeri gelmişken belirtmekte yarar var. Projektör büyük ebattaki projektörler kadar yüksek bir lümene sahip olmadığı için bu projektör karanlık ortamlarda kullanılması gerekiyor. Gündüz veya ışıklı bir ortamda bu projektörün uygun olmadığını belirtmekte yarar var. Çok fazla ışıklı bir ortamda görüntülerde kayıplar yaşanabiliyor.

Projektörle duvar arasında da belli bir mesafe olduğunda da görüntü kalitesinde düşüş meydana geliyor. Görüntü performansına bakıldığında ise projektörün performansı boyutuna göre etkileyici.  Pek tabii üst segment projektörlerin sunduğu görüntü kalitesine ulaşamasa da Anker imzalı projektör boyutundan ötürü iyi bir performans sergiliyor. Boyut ve performans açısından bizi fazlasıyla etkileyen projektörde Netflix ve YouTube üzerinden çok sayıda dizi ve film izledik. Özellikle projektör duvara yaklaştırıldığında görüntü kalitesinde artış sağlanıyor.

Bir önceki modelde Android 7.1 işletim sistemi yer alırken yeni modelde Android 9 işletim sistemi karşımıza çıkıyor. Netflix ve YouTube gibi uygulamaların yüklü geldiği projektöre çok sayıda uygulama ve oyun yüklenebiliyor. Son günlerde popüler hale gelen IPTV uygulamalarını da yükleyebileceğiniz projektörde Amazon Prime Video ve Spotify gibi uygulamalar da uygulama mağazasında yer alıyor. Hoparlör, projektör özelliği dışında sadece müzik için de kullanılabiliyor. Nebula Capsule II’deki ses performansından epeyce etkilendik. Ekstra bir hoparlöre ihtiyaç duymadan kaliteli bir ses deneyimi elde edilebiliyor.