reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın ilk Android’li cep sineması; Anker Nebula Capsule II incelemesi

Anker Nebula Capsule II

ANKER NEBULA CAPSULE II TASARIM

Nebula Capsule II’nin en dikkat çekici tarafı kompakt boyutu. Tasarımıyla kendine hayran bırakan cihaz, küçük bir boyuta sahip olsa da boyutundan büyük işlere imza atıyor. Cihazın sunduğu özellikleri ve performansı birazdan bahsedeceğimiz için şimdi cihazın tasarımıyla devam edelim. Siyah renkli bir gövdeye sahip olan Capsule II’nin üst kısmında kontrol tuşları bulunuyor. Ön tarafta lens, cihazın hemen altında ise tripod girişi yer alıyor. Cihazın arka kısmında ise güç tuşu ve projektör/hoparlör arasında geçiş yapmak için bir tuş bulunuyor. Cihazın arka kısmında USB-C ve HDMI girişleri de mevcut. Projektör dizüstü bilgisayarlar tabletler ve telefonlardan görüntü aynalama da yapabiliyor.

AirPlay ve Miracast destekli projektörde USB ile flaş bellekler de takılabiliyor. Kablosuz olarak kullanılabilen projektörün iç kısmında 9.700 mAh kapasiteli bir pil bulunuyor. Bir önceki modelde 5.200 mAh pil yer alıyordu. Anker’in belirttiğine göre projektör tam dolu pille 2.5 saate varan bir video izleme deneyimi sunuyor. Bir önceki modelin sunduğu çözünürlük daha düşük olduğu için bu süre 4 saat idi. Cihazda yalnızca müzik dinlemeyi düşünürseniz süre 30 saate kadar çıkıyor. Kutu içeriğinden çıkan kumandayla kontrol edilebilen projektör aynı zamanda iOS ve Android’li cihazlar için geliştirilen Capsule Control isimli uygulamayla da kontrol edilebiliyor.

Özellikle yazı yazmak ve fare deneyimi için uzaktan kumanda yerine uygulamayı kullanmak hem daha çok eğlenceli hem de daha çok kolay. Kumanda projektörden uzak bir mesafede olsa dahi çalışabiliyor.