reklamı kapat

POPÜLER

ikinci el otomobil

Düşüş tersine dönüyor; ikinci el otomobil fiyatlarında artışlar başladı

Pandeminin de etkisiyle son yılların en hareketli dönemlerini geçiren ikinci el otomobil pazarında fiyatların tekrar yükseliş eğrisine girişi dikkat çekmeye başladı.

Son dönemlerde fiyat bazında nispeten gerilemelerin görüldüğü ikinci el otomobil pazarında tekrar yükseliş trendi gözlemlenmeye başladı. Sektörün önemli kuruluşlarından birisi olan ikinciyeni.com, ikinci el araç pazarında fiyatların yeniden artmaya başladığını açıkladı. Kasım 2020’den bu yana fiyatlardaki düşüşün mart ayında durduğunu ve bazı modellerde fiyat artışlarının yaşandığını kaydeden marka, mart ayından itibaren fiyatların düşme trendinin durmasını bekliyorduk beklediğimiz gibi oldu, fiyatlardaki artış trendi devam edebilir şeklinde konuştu.

ikinci el otomobil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkinci el otomobil pazarında bahar dönemi için hareketlilik bekleniyor

Ocak ve şubat aylarında 787.366 bin adet ikinci el otomobil ve hafif ticari araç satıldığını kaydeden Emre Ayyıldız, “Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre ocak ayında 380 bin 109, şubat ayında ise 407 bin 257 adet ikinci el binek ve hafif ticari araç satıldığını görüyoruz. Geçtiğimiz yılın ilk iki aylık dönemiyle kıyasladığımızda yüzde 50’ye yakın bir daralma olduğunu söyleyebiliriz. Covid-19 salgını ve en önemlisi kredi faizlerinin yüksek seyri bu daralmanın sebeplerinin başında geliyor. Bahar aylarının gelmesi, Covid-19 salgını kapsamındaki kısıtlamalarda uygulanan esneklik ve yoğun aşılama programıyla otomotive olan talebin yeniden oluşmaya başladığını söyleyebiliriz. Tüketicilerin finansmana erişiminin kolaylaşmasıyla birlikte satışlarda artış ivmesi yakalanacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Karşınızda yeni Elantra