reklamı kapat

POPÜLER

Efsane E30 BMW 3 Serisi’nin unutulmuş reklam filmiyle geçmişe yolculuk [Video]

28 Mayıs 2017

Günümüzde bile milyonlarca meraklısı olan E30 kodlu BMW 3 Serisi’nin reklam filmi ve test görüntülerinin olduğu bu video yüzünüzde tatlı bir tebessüm bırakacak.

BMW 3 Serisi tarihine damga vurmuş ve halen en popüler jenerasyonlardan bir tanesi olan E30 kodlu ikinci jenerasyon satış rakamları kadar motor sporlarında da başarılı bir karneyle markayı en iyi şekilde temsil etti. 1981 yılında üretimine başlanan bu jenerasyon 3 Serisi‘nden üretimden kalktığı 1994 yılına kadar yaklaşık 2,3 milyonluk bir rakamda üretim yapan BMW bu jenerasyonla bir ikon yaratmıştı. Tüm bunların yanı sıra bu jenerasyonu özel kılan belki de en önemli özelliği markanın performans genetiği yani M departmanının 3 Serisi’ne ilk kez E30 ile birlikte girmesi oldu. Başlangıç versiyonundan en tepesine 84 ile 235 beygir güç aralığında yollarda olan ikinci jenerasyon 90’lı yılların ortalarında yerini E36 kodlu yine başarılı olarak nitelendirebileceğimiz bir jenerasyona bırakmıştı.


İlgi duyan duymayan hemen her otomobil tutkununun halen büyük saygı duyduğu E30’un kendisi kadar döneminde kullanılan reklam filmleri ve paylaşılan videoları da oldukça ilgi çekiciydi. Sizlerle paylaştığımız dört dakikalık bir zaman dilimini kapsayan bu videoda aracın nasıl test edildiğini nostaljik bir müzikle birlikte görme şansına erişiyoruz. Sözü fazla uzatmadan sizleri o döneme götürecek çok keyifli bir videoyla baş başa bırakalım.

VİDEO

YORUMLAR