reklamı kapat

POPÜLER

Nubia Red Magic 6

Ekranı çok ses getirecek Nubia Red Magic 6, RAM konusunda da iddialı geliyor

Oyun telefonu pazarına yakında eklenecek Nubia Red Magic 6 için bu sefer RAM konusunda önemli bir teknoloji detayı verildi.

Advertisement

Geçtiğimiz günlerde sayfada gördüğünüz tasarımı ortaya çıkan Nubia Red Magic 6, aktarıldığı kadarıyla 12 GB RAM’e sahip bir model olarak yolda bulunuyor. Ancak bu telefonda Magic Write 2.0 isimli bir teknoloji yer alıyor. İşte bu teknoloji ile beraber telefon RAM’ini sanal olarak artırıyor ve “18 GB RAM varmış gibi” bir deneyim getiriyor. RAM ne kadar yüksek ise o kadar daha akıcı bir oyun deneyimi elde edersiniz açıklamasını yapan Nubia yetkilisi, bu sanal RAM artış sürecinin detaylarını henüz tam olarak paylaşmıyor. Ancak telefon ihtiyaç halinde yerleşik depolama birimini de RAM olarak kullanabilecek gibi görünüyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla bu merak uyandıran telefon yalnız da gelmiyor. Söylendiği kadarıyla Red Magic 6 Pro modeli de aktif olarak yolda bulunuyor. Güçlerini Snapdragon 888 işlemciden alacak ve henüz kesin olmasa da aktif fan taşıma ihtimalleri olan telefonlar, özellikle ekranlarıyla öne çıkacak. Yapılan paylaşımlara göre 165 Hz yenileme değeri olacak. Telefonlar gerçekten mobildeki en akıcı deneyimlerden birisini getirmeye hazırlanıyor.

Nubia Red Magic 6 öncesinde Red Magic 5G oyun telefonu için teknik özellikler şöyleydi

Telefon 6,65 inç 2340×1080 piksel 144 Hz AMOLED ekran üstüne kuruluyor. 144 Hz ile inanılmaz yüksek bir akıcılıkta oyun keyfi sunabilen telefon, gücünü Snapdragon 865 işlemciden ve en üstte 16 GB RAM’den alıyor. 8 GB RAM seçeneği de sunulan cihazda, 128 GB ile 256 GB depolama seçenekleri tercih edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

4.500 mAh pili 55W hızlı şarj ile desteklenen Nubia Red Magic 5G, önünde 8 megapiksellik bir selfie kamerası taşıyor. Arkada ise üçlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Burada 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameralar bir araya geliyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni tanıtılan PUBG mobil oyunu