reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Yerli otomobil

Elektrik motorları ve batarya göründü; işte yerli otomobil için yeni paylaşım

Merallı bekleyişin son gününden gelen ipucu paylaşımı yerli otomobil gizemindeki perde için de önemli bir ışık niteliği taşıyor.

Advertisement

Geride bıraktığımız gün üçüncü basamak olarak nitelendirebileceğimiz paylaşımıyla gündeme oturan yerli otomobil için artık son bekleyişlerdeyiz. Yarın düzenlenecek olan etkinlikle birlikte örtülerinden kurtulacak olan bu önemli projenin ipucu detayları için de bugünü artık son olarak nitelendirmek mümkün. Basın gösteriminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kullanılarak Osmangazi Köprüsü’nden geçeceği söylenen aracın üretim süreci ise Gebze’de bulunan Bilişim Vadisi’nde kurulacak fabrikada gerçekleştirilecek. Bugünkü paylaşımla birlikte ilk gösterimi yapılan altyapı dinamikleriyle birlikte ise aracın yan perspektiften çizgilerini de görmeye başlıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil performanstan ödün vermeyecek

Piyasaki örneklerinden de gördüğümüz gibi bataryası tabanda konumlandırılan otomobilde elektrik motorlarını da görüyoruz. Bir adet ön bir adet arka aksta olmak üzere iki farklı üniteyi taşıyan bu altyapı aynı zamanda dört tekerlekten çekişli altyapının da geleceğini gösteriyor. Giriş seviyesindeki versiyonunda tek elektrik motorunu beraberinde getirmesini beklediğimiz yerli otomobilin üst bu üst paketteki iki elektrik motoruyla önemli performans değerlerini sunacağını da söyleyebiliriz. Üretimin gerçekleştirileceği fabrika yatırımı için Bilişim Vadisi’nin yanındaki arazilerde kamulaştırma çalışmaları sürerken, bu konumun seçilmesinin arkasında özellikle yan sanayi firmalarına yakınlık yer alıyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.