reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

Yerli otomobil için kurulan fabrika arazisinde hareketlilik arttı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG), üreteceği yerli otomobil cephesinin fabrika arazisinden son görüntüler dikkat çekti.

2020 yılının başında büyük bir organizasyon ile prototipi tanıtılan ve tamamen elektrikli olan yerli otomobil için üretim aşamasına yaklaşılıyor. İnşaat aşamasına başlanan fabrikada şu günlerde hareketli günler yaşanıyor. 50 bin metreküplük dev kazı çalışmalarının ardından zemini güçlendirmek için yapılan kolonlar dikkat çekiyor. TOGG da sosyal medya üzerinden “Gemlik’teki inşaata başlamamızın üzerinden 2 ay geçti. 50.000 metreküp kazı çalışması, 10.000 metreküp yapısal dolgu, 2.638 adet zemin güçlendirme kolonu yapıldı. Güçlendirme çalışmaları tamamlandığında zemin güçlendirme kolonu sayısı 40 bine ulaşacakifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil yerlilik oranını hakkında kritik açıklamalar yapılmıştı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Yerli ve milli araçta yan sanayi çok önemli. İlk çıkacak araçta yüzde 51 yerlilik oranına ulaşmayı istiyoruz. Yeni bir teknolojik araç. TOGG için sektör temsilcilerimiz ve üniversitelerimizle birlikte çalışacağız. Hedefimiz, 2022 sonunda yüzde 51 yerlilik oranına sahip ilk aracı banttan indirmek.

2 sene sonra da bu yerlilik oranını yüzde 75‘e çıkarmayı hedefliyoruz. Tabii burada Bursa sanayisi her zaman çok önemli olacak. Bursa, otomotiv yan sanayisinde bizim gururumuz. Bursa iş dünyasının vereceği katkı çok önemli. Artık Bursalı TOGG var. Bursa’nın sektördeki tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz.” ifadelerine yer vermişti.Yerli otomobil hakkında tüm gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.