reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil atağı; Afganistan yeni aracını tanıttı

Yerli otomobil üretme hayalini gerçekleştiren ülkelerden bir yenisi Afganistan oldu. Ortadoğu ülkesi, halkının ihtiyaçlarını kendi imkanları dahilinde karşılamak istiyor.

Bir yerli otomobil üretme isteği doğudan batıya kadar dünyanın her ülkesine hakim. Dışa bağımlılığını azaltmak isteyen ülkeler kendi imkanları dahilinde araçlar üretmeye çalışıyor. Hatırlarsanız bu kapsamda Türkiye de taktir toplayan bir modeli tanıtmıştı. Türk halkının uzun zamandır beklediği yerli otomobile ait temel atma töreni geçtiğimiz haftalarda yapılmıştı. Sene başında TOGG tarafından tanıtılan prototip modelin, dev bir arazi üzerinde üretecek tesisi dünya basınında da kendine yer bulmuştu. Ancak bugünkü haberin merkezi Afganistan oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil her ülke için önemli

Gelen haberlere göre Afganistan bir yerli otomobil üretti. Spesifik olarak yüzde 80 oranında yerli olduğu açıklanan modelin tamamen çevre dostu olduğu açıklandı. Genellikle siyasi ve askeri karışıklar ile gündeme gelen ülkede otomobillerin hemen hemen hepsi ithal ediliyor.  Üretilen bu kamyonet otomobil karışımı modeller sayesinde halkın ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. 11 farklı tipi olan araçların fiyatı ise 200 ila 2500 dolar arasında değişiyor.

İlginizi çekebilir

Tam elektrikli özellikleriyle Opel Corsa-E