reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil için önemli bir adım daha geride kaldı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından çalışmaları sürdürülen yerli otomobil için son günlerde olumlu gelişmeler art arda gelmeye başladı.

Küresel anlamda yaşanan krizler, salgınlar ve politik problemler, ülkemizin uzun yıllardır hayali olan macerasını unutturdu. Sene başına prototipi tanıtılan model büyük ses getirmişti. Ancak o günden bu yana çoğu kişi çalışmaların yavaşladığını veya durduğunu düşünüyordu. TOGG, yaptığı son paylaşımlar ile bu durumu tamamen yalanladı. Öyle ki geçtiğimiz günlerde açıklanan ÇED raporu gelişmesinin ardından bugün de ” Yatırım Teşvik Belgesi’ alındığı duyuruldu. Böylece yerli otomobil cephesinin olası finansal problemlerini daha hızlı çözmesi bekleniyor. TOGG’nin yaptığı açıklama,  “ÇED Olumlu Raporu ardından faaliyetlerimizi daha da hızlandıracak Yatırım Teşvik Belgesi’ni de aldık. Türkiye’nin mobilite ekosistemini oluşturmak üzere çıktığımız #YeniLigeYolculuk hız kesmeden devam ediyor. Ülkemize hayırlı olsun.” ifadelerine yer verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil, geçtiğimiz günlerde olumlu ÇED raporu aldığını duyurmuştı

TOGG tarafından Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretimi yapılacak olan Türkiye’nin Otomobili’nin fabrika projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu olumlu şekilde tamamlandı.T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan raporda, “Elektrikli Otomobil Üretim Tesisi hakkında ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Bakanlığımızca “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” Kararı verilmiştir” ifadesine yer verildi. Yerli otomobil hakkında tüm gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlgili Video