reklamı kapat

POPÜLER

Energica Ego MotoGP

Elektrikli MotoGP turnuvasında kullanılacak yarış motosikleti belli oldu: Energica Ego [Video]

Motosiklet dünyasının en üst noktası olarak görülen MotoGP, 2019’da elektrikli bir versiyona kavuşmaya hazırlanıyor. Bu yarışa kullanılacak motor modelini ise Energica Ego olacağı ortaya çıkmış durumda.

Eğer bir değişiklik olmazsa 2019 yılındaki FIM Moto-e World Cup turnuvasına katılan takımlar Energica Ego motosiklet modelini kullanacak. Her takımın kendi değişiklikleriyle özelleştirecekleri yarış motosikleti, normal motosiklet modellerinden farklı bir tasarıma sahip değil. Tamamen elektrikli yapısıyla 145 beygir (100 kW) güç üreten ve 240 km/s maksimumu hızı bulunan araç, 11.7 kW batarya üzerine kuruluyor. Bu değerlele piyasadaki en güçlü model olmayan Ego, 25 bin dolarlık fiyat etiketiyle fark yaratmayı başarıyor. Bünyesinde renkli bir ekran bulunan motosiklet, açıklandığı kadarıyla 258 kg toplam ağırlığa sahip. Bunun batarya üzerinde yapılacak oynamalar ile azaltabileceği söylenirken, aracın yarışlar için en iyi seçenek olduğu söyleniyor. DC şarj sistemiyle 30 dakikadan az bir sürede tamamen doldurulabilen motosiklet, açıklandığı kadarıyla 195 nm torku gecikmesiz olarak yola aktarabiliyor.

Energica Ego MotoGP
Energica Ego MotoGP
Energica Ego MotoGP
Energica Ego MotoGP
Energica Ego MotoGP
Energica Ego MotoGP

Energica Ego, elektrikli MotoGP yarış pistelerinin yıldızı olacak

Formula 1’in Formula E ile adım attığı elektrikli yarış dünyası, MotoGP tarafında da Moto-e turnuvasıyla hayat bulacak. İki tekerlekli motor sporları dünyasının yeni çağı olarak lanse edilen turnuva, çevreye duyarlı olunması amacıyla büyük önem arz ediyor. Ses konusunda seyircileri biraz üzen elektrikli yarış turnuvaları, beğensek de beğenmesek de hayatımıza girmeye devam ediyor.

Video