reklamı kapat

POPÜLER

Canon

Elektronik tedarik sorunları Canon yazıcı kartuşlarını dahi vurdu

Dünyanın en büyük fotoğraf makinesi ve lens üreticilerinden Canon, yazıcı / printer pazarında da çok büyük bir isim konumunda.

Piyasada satın alabileceğiniz yüzlerce farklı Canon yazıcı / printer bulunuyor ve milyonlarca ürün de aktif olarak kullanımda bulunuyor. İşte bu ürünlerin bazısı ilginç bir konuyla gündemde yer alıyor. Ortaya çıktığı ve firmanın da onayladığı kadarıyla üretilen bazı yeni kartuşlar çip krizi ile diğer tedarik sorunlarından etkileniyor ve orijinalliklerini gösteren elektronikler olmadan satışa sunuluyor. Müşterilerin kartuş sıkıntısı yaşamaması adına böyle bir adım atan firma, bu yüzden yazıcılarına koyduğu kendi orijinal olmayan kartuş koruma sistemine takılıyor.

Canon’un resmi olarak ürettiği yeni kartuşlarında orijinalliği kanıtlayan elektronikler bulunmuyor ve bundan dolayı yazıcılar sahte kartuş takıldığını zannediyor. Bu yüzden yazıcılar bazı hatalar veriyor çünkü yazıcı ile kartuş arasında elektronik iletişim kurulamıyor. Peki bunun çözümü ne? Canon’a göre ortaya çıkan tüm uyarıları kapatmak ve normal kullanıma devam etmek.

Bu kullanımda sorun olarak sadece elektronik bağlantı olmadığından kartuş seviyelerin doğru olarak gösterilmeyeceğinden bahsediliyor. Global çip krizinin ve diğer tedarik sorunlarının ulaştığı seviyeyi göstermek adına büyük bir gösterge olan bu Canon merkezli durum, yapılan açıklamaya göre evlere yönelik yazıcıları etkilemiyor ve daha çok profesyonel seviye modellerde kendisini gösteriyor.

Global çip krizinin ve elektronik tedarik sorunlarının 2022’nin sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle