reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Twitter

Elon Musk: “Türkiye ile gelecekte birçok şeyi yapmayı sabırsızlıkla bekliyorum”

Ünlü isim Elon Musk ve Cumhurbaşkanı, kısa süre önce bir görüşme yaptı. İşte bu görüşmeden yeni detaylar paylaşıldı.
TRT Haber’de yer alan habere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX’in Kurucusu Elon Musk ile bir videokonferans görüşmesi gerçekleştirdi. Burada tam olarak şunlar görüşüldü:

Bu yılın ocak ayında Türksat 5A uydusunu uzaya fırlatmıştık. Aynı sene içerisinde iki uydu fırlatan ender ülkelerden biri olduk. Türksat 5A uydumuz fırlatıldığında çocuklarımızdan Türksat 5A’nın yani bir uydunun ve uzayın hayallerinde nasıl bir yer kapladığını resmetmelerini istedik.

Evlatlarımızdan muhteşem geri dönüşler aldık. 5 binden fazla resim tarafımıza ulaştı. Her biri çok güçlü ve güzel hayallerin ürünü olan bu 5 bin resmi de bir dijital mekul yani NFT haline getirerek Türksat 5B’yi oluşturduk. İşte bu güzel ve gerçekten çok anlamlı NFT’yi size hediye etmek isterim.

Çocuklarımızın gözlerinde oluşan pırıltı ileride Türkiye’nin uydu teknolojileri alanında, otonom teknolojiler alanında, yapay zekâ alanında, siber dünyada nerelerde olacağının ispatı niteliğindedir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk: Türkiye ile gelecekte birçok şeyi yapmayı sabırsızlıkla bekliyorum

Elon Musk, söylendiği kadarıyla NFT hediyesi için Erdoğan’a teşekkür ederek uydunun gönderilmesini ve Türkiye ile gelecekte birçok şeyi yapmayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi. Erdoğan ile yeniden görüşmenin bir onur olduğunu belirten Musk, Türkiye’yi ziyaret etmek istediğini de vurguladı.

Musk daha önce Türkiye’ye gelmiş ve Anıtkabir’e giderek Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarını ziyaret etmişti. Musk orada değerini her geçen gün daha çok anladığımız Atatürk’ün mozolesine çiçek bırakmıştı. Ünlü isim bu ziyaret için paylaştığı fotoğrafın altına ise “Çiçek koydum. Üç kırık kaburga, delik akciğer ve o yine de yurtta ve dünya da barış için savaştı” yazmıştı.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek