reklamı kapat

POPÜLER

FiftyThree Pencil

En iyi iPad stylus’u Pencil şimdi Avrupa’da [Video]

iPad’e özel Paper uygulamasının geliştiricisi FiftyThree, Pencil isimli stylus kalemini Avrupa’da satışa sundu. Geçtiğimiz kasım ayında ABD ve Kanada’da piyasaya sürülen Pencil’ı artık Fransa, Almanya ve İngiltere’de Amazon üzerinden sipariş etmek mümkün. Pencil’in iki farklı modeli bulunuyor; Graphite modelin fiyatı 49,99 pound (76 euro) iken ceviz ağacı kaplamalı Walnut modelinin fiyatı ise 64,99 pound (87 euro).

Tam dolu şarj edilebilir pille 1 aylık kullanım ömrüne sahip olan Pencil, Bluetooth desteğiyle diğer cihazlarla bağlantı kuruyor. Pencil’daki palm rejection adı verilen teknoloji sayesinde çizimler sırasında elinizin ayasını ekrana yaslayarak doğala çok yakın bir ortamda çizim yapabiliyorsunuz. Kalemin yazı ve silgi sensörleri daha hızlı ve doğru tepki verebilmesi için 14 ayar altın kaplama olarak üretiliyor. iOS 8 yayınladıktan sonra Pencil’a yüzey basıncı özelliği de eklenecek.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“En iyi iPad stylus’u Pencil şimdi Avrupa’da [Video]” için bir cevap

  1. Uzunca bir süre önce Amerika’dan 2 adet alarak eşimle birlikte kullanmaya başladık. İlk izlenimlerimiz oldukça iyi idi. Eşim blogunda da aşağıdaki şekilde paylaşmıştı :

    http://dunyaminblogu.blogspot.com.tr/2014/03/paper-by-fifty-three-ve-kalemi.html

    Ancak daha sonra gelen bir güncelleme ile tutarsızlıklar oluştu ve kalem ve sili özellikleri sıklıkla birbiri yerine fonksiyon yapmaya başladı. Avrupaya’ya açılmadan önce gelecekbir güncelleme ile bu sorunları çözmelerini beklerdim çünkü BT kullanımı mümkün değil mevcut durumda. IOS8 için bir güncelleme yapmalarını bekliyoruz. Bu sayede hem sorunları giderebilirler hem de belki paper uygulamasını geliştirerek kopyala, yapıştır, değiştir gibi özellikleri ekleyerek, kullanıcının yalnızca paper’da oluşturulan çalışmalarla kısıtlı kalmasını önleyebilirler. Mevcut durumda paper ve kalem yalnızca çizim için kullanılabiliyor. Kalemin, BT bağlantısı ile paper dışında bir uygulama ile kullanım mümkün değil.