reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Netflix dizisi the umbrella academy

En yeni Netflix dizisi The Umbrella Academy yayında [İzle]

Günler önce ön incelemesine yer verdiğiniz en yeni Netflix dizisi The Umbrella Academy, nihayet platformdaki yerini aldı. Bu garip aile ile tanışmaya hazır mısınız?

Netflix platformu yeni orijinal dizilerle genişletmeye devam ederken bizim bir süredir yayınlanmasını beklediğimiz The Umbrella Academy de nihayet platformda boy gösteriyor. İzleyecek dizisi bitenler için ilaç gibi gelecek olan dizi aynı isimli çizgi romanlardan uyarlanıyor. My Chemical Romance’in solisti Gerard Way‘in kaleme aldığı çizgi roman üçüncü kitabı yayınlamaya hazırlanırken, dizi bize ilk iki sayının kısmen bir araya getirilmiş halini ilk sezonda sunuyor. 10 bölümden oluşan dizi, çok garip bir ailenin bir o kadar garip hikayesini anlatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Süper olmayan süper kahramanlar

Dizi ortaya hayli ilgi çekici bir kurgu koyuyor. 1989 yılında o güne dek aslında hamile olmayan 43 kadının bir anda çocuk doğurmasıyla başlayan macerada zengin bir yatırımcı olan Sir Reginald Hargreeves bu “özel” çocukların peşine düşüyor. 7 tanesini evlat edinmeyi başaran Hargreeves ise çocuklara süper güçlerini kontrol etmeyi öğretiyor. Kendince bir “süper kahraman ekibi” kuran Hargreeves’in planları ise istediği gibi gitmiyor. Dizi de tam olarak burada, günümüzde, başlıyor. Hargreeves’in gizemli ölümüyle bir araya gelen kardeşler, babalarının ölümünündeki sırrı çözmeye çalışırken bir yandan da korkunç bir haberle sarsılıyor. 7 gün içinde dünyanın yok olacağını öğrenen kardeşlerin tutumu ise hayli farklı oluyor.

Bir dünyayı kurtarma macerası olarak da görebileceğimiz ilk sezon bize kardeşleri tanıtıyor ve aralarındaki ilişkiyi de gösteriyor. Detaylı ön incelemesine buradan ulaşabileceğiniz dizinin Netflix sayfasına buradan erişebilirsiniz.