reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Netflix dizisi Kingdom

Zombileri orta çağa götüren yeni Netflix dizisi: Kingdom [Video]

Netflix ilginç bir zombi serisiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Zombileri orta çağa götüren orijinal Netflix dizisi Kingdom için yeni bir fragman yayınlandı.

İlginç bir konsepte sahip yeni Netflix dizisi Kingdom, platformda yer almak için gün sayıyor. “Zombi” hikayelerine bir yenisini ekleyen yapım, hikayeyi günümüze ya da geleceğe değil, geçmişe taşıyor. 25 Ocak’ta platformdaki yerini almaya hazırlanan Kore yapımı dizi, orta çağda geçiyor. Ancak bu kez savaşçılar yaşayanlara değil, ölülere karşı bir mücadele veriyor. Gerilim ve aksiyonu tırmandırması beklenen dizi ölü bir kralın ölümden dönmesi ve gizemli bir virüsün yayılmaya başlaması üzerine gelişiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zombi yapımlarını sevenlere

Dizinin açıklanan resmi özeti ise şu şekilde: “Yozlaşma ve açlık karşısında diz çöken bir krallıkta, bulaştığı insanları canavara dönüştüren bir salgın yayılmaktadır. Haksız yere ihanetle suçlanan ve halkını kurtarmak için çırpınan veliaht prens, karanlıkta gizlenen kötülüğü açığa çıkarmak üzere bir yolculuğa çıkar.

Her ne kadar yapım “canavar” olarak adlandırsa da bunun bir zombi dizisi olduğu fragmandan da belli oluyor. Kurtuluş ise veliaht prenste saklı gibi görünüyor. Tunnel, A Hard Day gibi filmleri yöneten Kim Seong-hun’un dördüncü yönetmenlik çalışması olan Kingdom, 25 Ocak‘ta Netflix Türkiye kütüphanesindeki yerini alacak.