reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Kingdom 2. sezon

Zombileri orta çağa götüren Netflix dizisi 2. sezona hazır [Video]

Zombileri orta çağa, Kore’nin tam merkezine götüren Netflix dizisi Kingdom, ikinci sezonuyla geri dönüyor. Taht savaşında virüs giderek yayılıyor.

Kingdom 2. sezon bölümleriyle nihayet Netflix kütüphanesindeki yerini almaya hazır. Dizi ilk duyurulduğunda ilginç konseptiyle dikkatimizi çekmişti. Nitekim ilk sezonu da bir çırpıda bitirmiştik. The Walking Dead’den sıkılanlar için farklı bir zombi alternatifi sunan yapım izleyicileri orta çağa, Kore’ye götürüyor. Orijinal dili Korece olan yapımda zombi salgınının yanı sıra ciddi bir taht savaşı dönüyor. Kore’nin Joseon döneminde geçen yapımın ilk sezonunu kısaca hatırlayalım, sonra da ikinci sezonda bizi neler beklediğine bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kingdom 2. sezon bölümleriyle mart ayında Netflix kütüphanesinde

Dizi esasen bizi veliaht prensi Chang’ın babası olan İmparator’un hastalanmasıyla karşılıyor. Genç bir gelin alan İmparator’u hastalığı sırasında kimseler göremiyor. Bu sırada “hamile” olan İmparator’un eşi ise başka bir beylikten geliyor. Bu beyliğin krallığı ele geçirmesinin önündeki tek engel ise veliaht prensi.

Babasının çoktan öldüğünden şüphelenen ve kraliçenin erkek bir bebek doğurduktan sonra kendisini öldürteceğinden emin olan veliaht prensi babasını görmek ve kendini de bu durumdan kurtararak kumpası çözmek istiyor. Dizi buraya kadar bir taht savaşı anlatıyor. Peki bu zombiler nereden geliyor?

Krallığa hükmetmek isteyen kraliçenin beyliği İmparator öldükten sonra onu deneylerle bir şekilde “zombi”ye dönüştürüyor. Teknik olarak “kral yaşıyor”. Tabii ne kadar yaşamak denirse. İmparator’a düzenli olarak insan eti sunulurken virüs ise bir yolunu bularak kaçmayı başarıyor. Salgın da tam olarak burada başlıyor.

Birinci sezonu heyecanlı bir noktada bitiren Kingdom, ikinci sezon bölümlerini 13 Mart‘ta Netflix izleyicileriyle buluşturacak. Dizinin ilk sezonuna buradan ulaşabilirsiniz.